SONY DSC

PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM POD OCZY dermena® VITALINE

Działanie:

 • redukuje i wygładza zmarszczki
 • poprawia jędrność i napięcie skóry
 • wyraźnie nawilża i regeneruje delikatną skórę wokół oczu
 • chroni skórę przed utratą wilgoci
 • zmniejsza suchość i szorstkość skóry
 • poprawia koloryt skóry

buy

Wskazania:

 • Codzienna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa dojrzałej skóry wokół oczu, z tendencją do przesuszania oraz z wizualnie obniżoną jędrnością i elastycznością.

Pojemność:

15 ml

 • Skuteczność kremu została potwierdzona w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych.

  Po 3 tygodniach regularnego stosowania przeciwzmarszczkowy krem pod oczy dermena® vitaline:

  • poprawia nawilżenie skóry u 100% badanych
  • wygładza naskórek u 100% badanych
  • zmniejsza suchość i szorstkość skóry u 100% badanych
  • poprawia natłuszczenie skóry u 93% badanych
  • poprawia koloryt skóry wokół oczu u 80% badanych

  Trzytygodniowe badania aplikacyjne przeprowadzono w niezależnym Laboratorium Badawczym.

 • Krem pod oczy dermena® vitaline to innowacyjna kuracja przeciwzmarszczkowa stworzona na bazie molekuły Regen7, która wraz z algami Wakame i ceramidami tworzy unikalny kompleks aktywny, opóźniający procesy starzenia się skóry.


  Molekuła Regen 7

  Unikalna substancja aktywna, chroniona prawem patentowym. Obecna jedynie w produktach dermena®.

  Fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego (pochodna witaminy PP) o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Więcej »


  Ekstrakt z alg Wakame

  Wakame (Undaria Pinnatifida) to brunatne algi morskie będące wielkim bogactwem cennych dla skóry substancji: witamin (A,C,E i z grupy B), składnikow mineralnych (jadu, żelaza, sodu, potasu, wapnia, magnezu, manganu, miedzi i cynku), polisacharydów (algininy, fukoidyny, laminaryny) i aminokwasów. Aminokwasy w połączeniu ze składnikami mineralnymi i polisacharydami tworzą składnik naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), dzięki czemu trwale wiążą wodę w skórze i zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL). Dzięki dobroczynnym składnikom algi Wakame działają przeciwzmarszczkowo, zabezpieczając skórę przed utrata elastyny i wygładzają zmarszczki. Dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych i wzmacniających. Pobudzają do produkcji młodego kolagenu i stymulują fibroblasty odpowiedzialne za regenerację i wygładzenie skory. Chronią skórę przed wolnymi rodnikami.


  Kompleks ceramidów, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i sfingolipidów

  Aktywny kompleks, który rewitalizuje skórę dojrzałą, pobudzając keratynocyty do produkcji sfingolipidów. Uzupełnia deficyty lipidów w naturalnym płaszczu lipidowym, wzmacniając barierę ochronną skóry.  Chroni skórę przed utratą wody i hamuje procesy starzenia się skóry.

  Kompleks pochodzenia roślinnego stanowiący kombinację składników aktywnych z włókien drzewnych (ksylitolu) oraz glukozy wyodrębnionej z pszenicy. Działa silnie nawilżająco i regenerująco. Wiąże wodę, poprawiając spoistość komórek naskórka, dzięki czemu ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Pobudza syntezę ceramidów i podwyższa zawartość glikozoaminoglikanów. Wzmacnia i wygładza skórę.


  Tegosoft® DC

  Olej roślinny (ester kwasów tłuszczowych oleju kokosowego) przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu. Stanowi czynnik nawilżający i tworzy ochronną warstwę hydrolipidową.


  Olej arganowy

  Olej pozyskiwany z endemicznego gatunku drzewa Argania spinosa. Jest najbogatszym we właściwości pielęgnacyjne i odżywcze olejem produkowanym obecnie na świecie. Zawiera ok. 80% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), głównie kwasów omega-6 oraz duże ilości witaminy E i przeciwutleniaczy. Uzupełnia deficyt lipidów w segmencie międzykomórkowym naskórka oraz działa hamująco na wolne rodniki. Olej arganowy to eliksir młodości o silnym działaniu regenerującym na skórę. Dzięki zawartości fitosteroli ma właściwości łagodzące. Wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływające na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową skóry.


  Masło Shea

  Masło shea to olej z drzewa masłowego Mangifolia bogaty w odżywcze kwasy tłuszczowe (oleinowy, stearynowy, palmitynowy, linolenowy) oraz witaminy A, E i F. Jest naturalnym emolientem, który wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i posiada działanie ochronne oraz wzmacniające segment międzykomórkowy warstwy rogowej skóry. Sprawia, że skóra staje się gładka, miękka, nawilżona i natłuszczona. Chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Posiada właściwości kojące i regenerujące. Wygładza i poprawia elastyczność skóry.


  Witamina E

  Witamina E nazywana jest "witaminą młodości". Neutralizuje wolne rodniki, które uszkadzają wiele mechanizmów komórkowych. Jest naturalnym przeciwutleniaczem. Poprawia elastyczność i miękkość skóry. Działa regenerująco na warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu podwyższa zdolność utrzymania prawidłowej wilgotności skóry. Przeciwdziała fotostarzeniu.


  Gliceryna

  Gliceryna to składnik efektywnie nawilżający skórę. Działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka i ogranicza TEWL. Poprawia miękkość i elastyczność skóry.


  Emolienty

  Emolienty to substancje o działaniu epidermalnym (naskórkowym), zapewniające prawidłowe nawilżanie skóry. Pełniąc funkcje "opatrunku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry. Wygładzają oraz zmiękczają naskórek. Emolienty działają ochronnie na płaszcz hydrolipidowy naskórka uzupełniając w nim niedobory lipidów, często wymytych przez mydła i inne środki myjące.

  W kremie przeciwzmarszczkowym pod oczy dermena® vitaline zastosowano następujące emolienty: ester propylowo-heksylowy kwasu kaprynowego, trójglicerydy kwasów tłuszczowych - kaprylowego i karynowego, palmitynian izopropylu.


  Regen7
 • Niewielką ilość kremu nakładać codziennie rano i wieczorem na starannie oczyszczoną preparatem z linii dermena® vitaline skórę wokół oczu. Delikatnie wklepać w kierunku wewnętrznego kącika oka, aż do całkowitego wchłonięcia preparatu.

 • W celu uzyskania szczególnie dobrych efektów pielęgnacyjnych poleca się równoczesne i regularne stosowanie produktów z linii dermena® vitaline. W przypadku skóry dojrzałej zaleca się także:
  • stosowanie preparatów pielęgnacyjnych dostosowanych do wieku i potrzeb skóry, aby utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji i poprawić jej wygląd; szczególną uwagę powinno się zwracać na skórę wokół oczu, która jest delikatna i podatna na utratę jędrności
  • starannie oczyszczać skórę z makijażu i zanieczyszczeń, gdyż ich nagromadzenie na skórze może być czynnikiem powodującym stres oksydacyjny i przyczynić się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry
  • używanie odpowiednio dobranych delikatnych dla oczu preparatów myjących i oczyszczających, które nie osłabiają naturalnej bariery hyrolipidowej naskórka, nie drażnią i nie wysuszają skóry
  • regularne odżywianie i nawilżanie skóry poprzez stosowanie kremów zawierających antyoksydanty i składniki aktywne o działaniu regenerującym i przeciwzmarszczkowym
  • stosowanie na dzień kremów z filtrami UVA/UVB, chroniących skórę twarzy przed promieniowaniem słonecznym i fotostarzeniem
  • stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety, która dostarczy naturalnych antyoksydantów i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry; w przypadku mało urozmaiconej diety wsparciem są wieloskładnikowe suplementy diety np. dermena® complex
  • rzucenie palenia, które ma wpływ na procesy starzenia się skóry, jej ogólny wygląd i koloryt