SONY DSC

REWITALIZUJĄCY KREM na dzień dermena® VITALINE

Działanie:

 • poprawia napięcie i nawilżenie skóry
 • redukuje i wygładza zmarszczki
 • zmniejsza suchość i szorstkość skóry
 • łagodzi podrażnienia
 • zwiększa sprężystość i elastyczność skóry
 • podwyższa zdolność do utrzymania prawidłowej wilgotności skóry
 • ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL)
 • poprawia napięcie oraz koloryt skóry
 • zapewnia niską ochronę UVA/UVB

buy

Wskazania:

 • Codzienna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa dojrzałej i wrażliwej skóry twarzy i szyi, z tendencją do przesuszania oraz z wizualnie obniżoną jędrnością i elastycznością.

Pojemność:

50 ml

 • Skuteczność kremu  została potwierdzona w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych.

  Po 3 tygodniach regularnego stosowania krem rewitalizujący na dzień dermena® vitaline:

  • łagodzi podrażnienia u 100% badanych
  • zmniejsza suchość i szorstkość skóry u 97% badanych
  • wyraźnie nawilża skórę u 96% badanych
  • wygładza naskórek u 93% badanych
  • poprawia natłuszczenie skóry u 89% badanych

  Trzytygodniowe badania aplikacyjne przeprowadzono w niezależnym Laboratorium Badawczym.

   

 • Krem rewitalizujący na dzień dermena® vitaline to innowacyjna kuracja przeciwzmarszczkowa stworzona na bazie molekuły Regen7, która wraz z algami Wakame i ceramidami tworzy unikalny kompleks aktywny, opóźniający proces starzenia się skóry. Redukuje zmarszczki głębokie i powierzchowne, chroni przed utratą wilgoci i łagodzi podrażnienia.


  Molekuła Regen 7

  Unikalna substancja aktywna, chroniona prawem patentowym. Obecna jedynie w produktach dermena®.

  Fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego (pochodna witaminy PP) o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Więcej »


  Ekstrakt z alg Wakame

  Wakame (Undaria Pinnatifida) to brunatne algi morskie będące wielkim bogactwem cennych dla skóry substancji: witamin (A,C,E i z grupy B), składnikow mineralnych (jadu, żelaza, sodu, potasu, wapnia, magnezu, manganu, miedzi i cynku), polisacharydów (algininy, fukoidyny, laminaryny) i aminokwasów. Aminokwasy w połączeniu ze składnikami mineralnymi i polisacharydami tworzą składnik naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), dzięki czemu trwale wiążą wodę w skórze i zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL). Dzieki dobroczynnym składnikom algi Wakame działaja przeciwzmarszczkowo, zabezpieczając skórę przed utrata elastyny i wygładzają zmarszczki. DOstarczają skórze niezbędnych składników odżywczych i wzmacniających. Pobudzają do produkcji młodego kolagenu i stymuluja fibroblasty odpowiedzialne za regenerację i wygładzenie skory. Chronią skórę przed wolnymi rodnikami.


  Kompleks ceramidów, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i sfingolipidów

  Aktywny kompleks, który rewitalizuje skórę dojrzałą, pobudzając keratynocyty do produkcji sfingolipidów. Uzupełnia deficyty lipidów w naturalnym płaszczu lipidowym, wzmacniając barierę ochronną skóry.  Chroni skórę przed utratą wody i hamuje procesy starzenia się skóry.


  Kompleks hydronawilżający Aquaxyl

  Kompleks pochodzenia roślinnego stanowiący kombinację składników aktywnych z włókien drzewnych (ksylitolu) oraz glukozy wyodrębnionej z pszenicy. Działa silnie nawilżająco i regenerująco. Wiąże wodę, poprawiając spoistość komórek naskórka, dzięki czemu ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Pobudza syntezę ceramidów i podwyższa zawartość glikozoaminoglikanów. Wzmacnia i wygładza skórę.


  Witamina E

  Witamina E nazywana jest "witaminą młodości". Neutralizuje wolne rodniki, które uszkadzają wiele mechanizmów komórkowych. Jest naturalnym przeciwutleniaczem. Poprawia elastyczność i miękkość skóry. Działa regenerująco na warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu podwyższa zdolność utrzymania prawidłowej wilgotności skóry. Przeciwdziała fotostarzeniu.


  Gliceryna

  Gliceryna to składnik efektywnie nawilżający skórę. Działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka i ogranicza TEWL. Poprawia miękkość i elastyczność skóry.


  Emolienty

  Emolienty to substancje o działaniu epidermalnym (naskórkowym), zapewniające prawidłowe nawilżanie skóry. Pełniąc funkcje "opatrunku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry. Wygładzają oraz zmiękczają naskórek. Emolienty działają ochronnie na płaszcz hydrolipidowy naskórka uzupełniając w nim niedobory lipidów, często wymytych przez mydła i inne środki myjące.

  W kremie rewitalizującym na dzień dermena® vitaline zastosowano następujące emolienty: ester propylowo-heksylowy kwasu kaprynowego, palmitynian izopropylu.


  Filtry UVA/UVB

  W kremie rewitalizującym na dzień dermena® vitaline zastosowano organiczne filtry UV, które zapewniają skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

  Regen7
 • Niewielką ilość kremu nanosić codziennie rano i wieczorem na starannie oczyszczoną preparatem z linii dermena® vitaline skórę twarzy i szyi. Delikatnie wmasować i/lub wklepać.

  Krem stanowi idealną bazę pod makijaż.

 • W celu uzyskania szczególnie dobrych efektów pielęgnacyjnych poleca się równoczesne i regularne stosowanie produktów z linii dermena® vitaline. W przypadku skóry dojrzałej zaleca się także:
  • stosowanie preparatów pielęgnacyjnych dostosowanych do wieku i potrzeb skóry, aby utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji i poprawić jej wygląd
  • starannie oczyszczać skórę z makijażu i zanieczyszczeń, gdyż ich nagromadzenie na skórze może być czynnikiem powodującym stres oksydacyjny i przyczynić się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry
  • używanie odpowiednio dobranych preparatów myjących i oczyszczających, które nie osłabiają naturalnej bariery hyrolipidowej naskórka, nie drażnią i nie wysuszają skóry
  • regularne odżywianie i nawilżanie skóry poprzez stosowanie kremów zawierających antyoksydanty i składniki aktywne o działaniu regenerującym i przeciwzmarszczkowym
  • stosowanie na dzień kremów z filtrami UVA/UVB, chroniących skórę twarzy przed promieniowaniem słonecznym i fotostarzeniem
  • stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety, która dostarczy naturalnych antyoksydantów i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry; w przypadku mało urozmaiconej diety wsparciem są wieloskładnikowe suplementy diety np. dermena® complex
  • rzucenie palenia, które ma wpływ na procesy starzenia się skóry, jej ogólny wygląd i koloryt