#liczysiękażdywłos

4 błędy w pielęgnacji twarzy

Skóra twarzy wymaga od nas specjalnego traktowania. By była zadbana i wyglądała zdrowo, musimy poświęcić jej trochę uwagi. Pielęgnacja to podstawa, by to robić skutecznie musimy zwrócić uwagę na kilka punktów, które mogą jej stan pogorszyć. Czego nie robić, by cieszyć się piękną cerą?

1. Co za dużo to nie zdrowo

Pewnego dnia stojąc przed lustrem, uświadamiamy sobie, że czas dać naszej skórze coś więcej niż mydło z wodą. Wtedy zaczynamy zagłębiać się w tajniki pielęgnacji i okazuje się, że potrzebujemy serum, kremu, maseczek i peelingów. Co jest po części prawdą, bo każdy kosmetyk zbliży nas do pięknej i zdrowej cery, ALE nie można używać tego wszystkiego jednocześnie. Jeśli codziennie zafundujemy cerze taki maraton z pielęgnacji, to niestety możemy jej stan tylko pogorszyć. Reasumując: wszystko w rozsądnych ilościach jest dobre, ważne by nie przesadzić.

2. Źle dobrane kosmetyki

Często na zakupach pielęgnacyjnych sugerujemy się wyglądem i zapachem produktów. Jednak w trosce o cerę musimy się także kierować preferencjami cery. W zależności od jej problemów (takich jak wypryski czy zaskórniki) oraz jej rodzaju (może być tłusta, mieszana lub sucha) powinniśmy różnicować wybór kosmetyków. Dlatego warto poczytać etykiety i nie kupować kosmetyków ze składnikami, które nie będą działały. Nie warto też inwestować w kosmetyki „3 w 1”, które tak naprawdę nie spełniają dobrze żadnej ze swoich funkcji.

3. Ale po kolei!

Ważną rolę odgrywa także kolejność nakładania pielęgnacji. Zaczynamy od zmycia makijażu płynem micelarnym, później myjemy twarz (by oczyścić ją z miceli), nakładamy peeling i opcjonalnie maseczkę. Ostatni rok powtarzamy maksymalnie trzy razy w tygodniu, nie częściej. Oprócz kolejności ważne jest także czytanie składów przed mieszaniem kilku produktów różnych marek. Może się okazać, ze niektóre składniki reagują na siebie neutralizująco, bądź nawet w połączeniu skutkują podrażnieniami.

4. Czysta nie tylko buzia

Ostatni punkt nie dotyczy stricte pielęgnacji a zahacza trochę o makijaż. Konkretnie chodzi o akcesoria do jego wykonania, takie jak pędzle czy gąbeczki. Jeśli nie będziemy ich regularnie czyścić to wszystkie zarazki, które wytworzą się na nich, będziemy sobie wklepywać w twarz. Dlatego po każdym użyciu umyjmy i wysuszmy swoje pędzle do makijażu, tak by nie rozwijały się na nich bakterie.

Podziel się: