#liczysiękażdywłos

Jak dbać o cerę naczyniową latem?

Wszystkie kobiety, którym doskwiera problem popękanych naczynek muszą wiedzieć, że bez odpowiedniej pielęgnacji będzie tylko gorzej. Zważając na temperaturę za oknem, skupmy się na tym jak dbać o taką cerę latem.

Skąd się biorą tak zwane pajączki?

            Jest to uwarunkowane genami, ale także produkcją żeńskich hormonów, czyli estrogenów. Ich nadmiar powoduje osłabienie naczyń, które w efekcie mogą pękać. Kobiety narażone na takie zjawiska mogą zauważyć zmiany także podczas  menstruacji. Skoki temperatur w ciele powodują poszerzenie naczyń krwionośnych i tak właśnie powstają czerwone pajączki na twarzy.

Jak sobie z tym poradzić?

            Naczynka wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim mogą prowadzić do trądziku różowatego, co jest już problemem zdrowotnym. Dlatego gdy tylko zauważymy zmiany na buzi, warto zacząć szczególnie dbać o cerę. Na rynku jest wiele kosmetyków, które są dedykowane cerze naczyniowej. Można kupić zarówno produkty do demakijażu jak i żele do mycia twarzy. Najczęściej jednak sięgamy po kremy, które nałożone na twarz mają zmniejszać zaczerwienienie i chronić przed pękaniem kolejnych naczynek. Krem redukujący zaczerwienienia na noc dermena® CAPILINE to idealne rozwiązanie dla osób, które w ciągu dnia nie lubią mieć na twarzy żadnych kosmetyków. Wystarczy użyć go tuż przed snem i pójść spać. Warto pamiętać, że efektów nie zauważymy po jednym stosowaniu. Należy przeczekać miesiąc i dopiero wtedy przeanalizować stan cery.

To na pewno szkodzi cerze naczyniowej

            Posiadacze popękanych naczyń krwionośnych muszą unikać zmiany temperatur, a w szczególności słońca, solarium czy różnych saun, które dodatkowo rozluźniają naczynka tworząc kolejne pajączki na twarzy. Niewskazane są również gorące kąpiele oraz te w basenie, gdzie woda jest chlorowana. Lepiej pić wino białe niż czerwone oraz unikać ostrych przypraw i cytrusów (wszystko za sprawą zwiększenia temperatury ciała podczas ich spożywania). W pielęgnacji należy uważać na peelingi gruboziarniste, produkty złuszczające oraz te kosmetyki, które mają w swoim składzie alkohol.

 
Podziel się: