#liczysiękażdywłos
SONY DSC

NAWILŻAJĄCE MLECZKO DO DEMAKIJAŻU dermena® HYDRALINE

Działanie:

 • daje uczucie nawilżenia i odświeżenia skóry, zapewniając jej naturalne pH
 • łagodzi podrażnienia i objawy suchości
 • pozostawia wyraźne uczucie ukojenia skóry
 • chroni skórę przed utratą wilgoci
 • zmiękcza i uelastycznia naskórek
 • jest łagodne dla oczu, nie podrażnia i nie wysusza skóry

buy

Wskazania:

 • Codzienne oczyszczanie i demakijaż skóry suchej i odwodnionej, skłonnej do łuszczenia się i podrażnień.

Pojemność:

200 ml

 • Skuteczność nawilżającego mleczka do demakijażu została potwierdzona w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych.

  Nawilżające mleczko do demakijażu dermena® hydraline już po jednokrotnej aplikacji na skórę twarzy i okolic oczu:

  • skutecznie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i makijażu u 100% badanych
  • daje uczucie nawilżenia i odświeżenia skóry u 100% badanych
  • pozostawia gładką i przyjemną w dotyku skórę u 100% badanych
  • wygładza i zmniejsza szorstkość skóry u 95% badanych
  • pozostawia wyraźne uczucie ukojenia skóry i łagodzi podrażnienia u 80% badanych

  Trzytygodniowe badania aplikacyjne przeprowadzono w niezależnym Laboratorium Badawczym.

 • Nawilżające mleczko do demakijażu dermena® hydraline to produkt innowacyjny stworzony na bazie molekuły Regen7, która wraz z aktywatorem epidermalnego kwasu hialuronowego, naturalnym polisacharydem i kompleksem odbudowującym NMF (naturalny czynnik nawilżający) tworzy unikalne połączenie składników aktywnych, pozytywnie wpływające na stan i wygląd skóry suchej i odwodnionej, skłonnej do łuszczenia się i podrażnień. Mleczko skutecznie i łagodnie oczyszcza skórę, nie zaburza naturalnego pH skóry.


  Molekuła Regen 7

  Unikalna substancja czynna pochodzenia witaminowego.
  Fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego (pochodna witaminy PP) o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Więcej »


  Aktywator epidermalnego kwasu hialuronowego

  Składnik otrzymywany z alg czerwonych żyjących w wodach skandynawskich. Wykazuje dwukierunkowe działanie nawilżające. Poprzez aktywację syntezy epidermalnego kwasu hialuronowego, dzięki czemu wpływa na nawilżenie głębszych warstw naskórka oraz poprzez wiązanie wody na powierzchni skóry. Stymuluje syntezę ceramidów i wzmacnia połączenia komórkowe, co pozwala na uszczelnienie naskórka i ograniczenie transepidermalnej utraty wody.


  Kompleks odbudowujący NMF

  Zawiera kompleks substancji wchodzących w skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), czyli naturalnego mechanizmu chroniącego naszą skórę przed utratą wody. Uzupełnia i odbudowuje NMF, intensywnie nawilża skórę.


  Naturalny polisacharyd

  Długotrwale wiąże wodę w naskórku, łagodzi podrażnienia, nadaje skórze miękkość i gładkość. Dzięki tworzeniu naturalnego biofilmu na powierzchni skóry, chroni ją przed nadmiernym utratą wody i czynnikami zewnętrznymi.


  Betaina

  Składnik pochodzenia roślinnego. Pozwala utrzymać odpowiednią wilgotność i równowagę gospodarki wodnej naskórka. Wzmacnia spójność komórek naskórka, dzięki czemu ogranicza transepidermalną utratę wody (TEWL). Wzmacnia naturalną funkcję barierową naskórka, chroni przed powstawaniem podrażnień.


  Olejek bawełniany

  Pozyskiwany z nasion bawełny tłoczonych na zimno. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (oleinowy, linolowy), które działają odżywczo i ochronnie na skórę. Wykazuje działanie regeneracyjne na naskórek i przyczynia się do rewitalizacji skóry właściwej. Wzmacnia barierę ochronną skóry, uzupełniając deficyty lipidów w naturalnym płaszczu hydrolipidowym.


  Alantoina

  Alantoina to pochodna mocznika, która przyspiesza regenerację naskórka i ma właściwości kojąco-łagodzące. Zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Działa nawilżająco, wygładza i zmiękcza skórę.


  Gliceryna

  Gliceryna to składnik efektywnie nawilżający skórę. Działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka i ogranicza TEWL. Poprawia miękkość i elastyczność skóry.


  Pantenol

  Posiada działanie nawilżające, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia.


  Emolienty

  Emolienty to substancje o działaniu epidermalnym (naskórkowym), zapewniające prawidłowe nawilżanie skóry. Pełniąc funkcje "opatrunku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry. Wygładzają oraz zmiękczają naskórek. Emolienty działają ochronnie na płaszcz hydrolipidowy naskórka uzupełniając w nim niedobory lipidów, często wymytych przez mydła i inne środki myjące.


  Regen7
 • Stosować do codziennego demakijażu i oczyszczania skóry twarzy i okolic oczu. Nanieść mleczko przy użyciu płatka kosmetycznego na skórę i delikatnie przetrzeć do całkowitego usunięcia makijażu i zanieczyszczeń. Następnie umyć skórę emulsją do mycia i nanieść odpowiedni krem z linii dermena® hydraline.

 • W celu uzyskania szczególnie dobrych efektów pielęgnacyjnych poleca się równoczesne i regularne stosowanie produktów z linii dermena® hydraline. Skóra sucha i odwodniona, skłonna do łuszczenia się i podrażnień wymaga delikatnego oczyszczania i właściwie dobranych preparatów nawilżająco-natłuszczających. Dbając o tego rodzaju skórę zaleca się między innymi:
  • unikanie drażniących i wysuszających mydeł i innych detergentów
  • stosowanie preparatów, które uzupełniają lipidy płaszcza hydrolipidowego i cementu międzykomórkowego
  • odpowiedni dobór preparatów, które zapewniają wielokierunkowe nawilżenie skóry; zarówno poprzez zwiększenie ilości wody strukturalnej jak i poprzez wiązanie wody na powierzchni naskórka
  • umiarkowane przebywanie na słońcu
  • ograniczenie zbyt długiego kontaktu skóry z wodą (zwłaszcza morską, chlorowaną)
  • ochronę skóry przed wysuszeniem spowodowanym warunkami środowiskowymi i atmosferycznymi
  • systematyczną pielęgnację skóry