#liczysiękażdywłos
hydraline_odzyw_krem_noc_2019

ODŻYWCZY KREM NATŁUSZCZAJĄCY NA NOC dermena® HYDRALINE

Działanie:

 • poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry
 • działa odżywczo i regenerująco
 • chroni przed powstawaniem podrażnień
 • odbudowuje warstwę hydrolipidową naskórka
 • zmniejsza suchość skóry i działa wygłądzająco
 • szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy

buy

Wskazania:

 • Codzienna pielęgnacja skóry suchej i odwodnionej, skłonnej do łuszczenia się i podrażnień. Ochrona skóry narażonej na przesuszenie i działanie niekorzystnych czynników środowiskowych i atmosferycznych.

Pojemność:

50 ml

 • Skuteczność kremu została potwierdzona w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych.

  Po 3 tygodniach regularnego stosowania odżywczy krem natłuszczający na noc dermena® hydraline:

  • poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry u 100% badanych
  • zmniejsza nadmierne złuszczanie się naskórka u 100% badanych
  • działa odżywczo i regenerująco na skórę u 97% badanych

  Trzytygodniowe badania aplikacyjne przeprowadzono w niezależnym Laboratorium Badawczym.

 • Odżywczy krem natłuszczający na noc dermena® hydraline to produkt innowacyjny stworzony na bazie molekuły Regen7, która wraz z aktywatorem epidermalnego kwasu hialuronowego i kompleksem odbudowującym NMF (naturalny czynnik nawilżający) tworzy unikalne połączenie składników aktywnych, pozytywnie wpływające na stan i wygląd skóry suchej i odwodnionej, skłonnej do łuszczenia się i podrażnień. Krem działa odżywczo i regenerująco. Przynosi skórze ulgę, zmniejszając nieprzyjemne uczucie napięcia i szorstkości.


  Molekuła Regen 7

  Unikalna substancja czynna pochodzenia witaminowego.
  Fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego (pochodna witaminy PP) o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Więcej »


  Aktywator epidermalnego kwasu hialuronowego

  Składnik otrzymywany z alg czerwonych żyjących w wodach skandynawskich. Wykazuje dwukierunkowe działanie nawilżające. Poprzez aktywację syntezy epidermalnego kwasu hialuronowego, dzięki czemu wpływa na nawilżenie głębszych warstw naskórka oraz poprzez wiązanie wody na powierzchni skóry. Stymuluje syntezę ceramidów i wzmacnia połączenia komórkowe, co pozwala na uszczelnienie naskórka i ograniczenie transepidermalnej utraty wody.


  Kompleks odbudowujący NMF

  Zawiera kompleks substancji wchodzących w skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), czyli naturalnego mechanizmu chroniącego naszą skórę przed utratą wody. Uzupełnia i odbudowuje NMF, intensywnie nawilża skórę.


  Olejek bawełniany

  Pozyskiwany z nasion bawełny tłoczonych na zimno. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (oleinowy, linolowy), które działają odżywczo i ochronnie na skórę. Wykazuje działanie regeneracyjne na naskórek i przyczynia się do rewitalizacji skóry właściwej. Wzmacnia barierę ochronną skóry, uzupełniając deficyty lipidów w naturalnym płaszczu hydrolipidowym.


  Masło shea

  Masło shea to olej z drzewa masłowego Mangifolia bogaty w odżywcze kwasy tłuszczowe (oleinowy, stearynowy, palmitynowy, linolenowy) oraz witaminy A, E i F. Jest naturalnym emolientem, który wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i posiada działanie ochronne oraz wzmacniające segment międzykomórkowy warstwy rogowej skóry. Sprawia, że skóra staje się gładka, miękka, nawilżona i natłuszczona. Chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Posiada właściwości kojące i regenerujące. Wygładza i poprawia elastyczność skóry.


  Witamina E

  Witamina E nazywana jest "witaminą młodości". Neutralizuje wolne rodniki, które uszkadzają wiele mechanizmów komórkowych. Jest naturalnym przeciwutleniaczem. Poprawia elastyczność i miękkość skóry. Działa regenerująco na warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu podwyższa zdolność utrzymania prawidłowej wilgotności skóry. Przeciwdziała fotostarzeniu.


  Alantoina

  Alantoina to pochodna mocznika, która przyspiesza regenerację naskórka i ma właściwości kojąco-łagodzące. Zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Działa nawilżająco, wygładza i zmiękcza skórę.


  Gliceryna

  Gliceryna to składnik efektywnie nawilżający skórę. Działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka i ogranicza TEWL. Poprawia miękkość i elastyczność skóry.


  Pantenol

  Posiada działanie nawilżające, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia.


  Emolienty

  Emolienty to substancje o działaniu epidermalnym (naskórkowym), zapewniające prawidłowe nawilżanie skóry. Pełniąc funkcje "opatrunku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry. Wygładzają oraz zmiękczają naskórek. Emolienty działają ochronnie na płaszcz hydrolipidowy naskórka uzupełniając w nim niedobory lipidów, często wymytych przez mydła i inne środki myjące.


  Regen7
 • Niewielką ilość kremu nanosić codziennie wieczorem na oczyszczoną preparatem z linii dermena® hydraline skórę twarzy i szyi. Delikatnie wmasować i/lub wklepać.

 • W celu uzyskania szczególnie dobrych efektów pielęgnacyjnych poleca się równoczesne i regularne stosowanie produktów z linii dermena® hydraline. Skóra sucha i odwodniona, skłonna do łuszczenia się i podrażnień wymaga delikatnego oczyszczania i właściwie dobranych preparatów nawilżająco-natłuszczających. Dbając o tego rodzaju skórę zaleca się między innymi:
  • unikanie drażniących i wysuszających mydeł i innych detergentów
  • stosowanie preparatów, które uzupełniają lipidy płaszcza hydrolipidowego i cementu międzykomórkowego
  • odpowiedni dobór preparatów, które zapewniają wielokierunkowe nawilżenie skóry; zarówno poprzez zwiększenie ilości wody strukturalnej jak i poprzez wiązanie wody na powierzchni naskórka
  • umiarkowane przebywanie na słońcu
  • ograniczenie zbyt długiego kontaktu skóry z wodą (zwłaszcza morską, chlorowaną)
  • ochronę skóry przed wysuszeniem spowodowanym warunkami środowiskowymi i atmosferycznymi
  • systematyczną pielęgnację skóry