#liczysiękażdywłos
Beach vacation. Beautiful happy woman in sunhat and bikini enjoying summer trip

Domowe sposoby na przebarwienia pod pachami

Skóra pod pachami jest bardzo delikatna i często podrażniana depilacją. Używanie antyperspirantów z alkoholem dodatkowo wysusza skórę i sprawia, że szybciej się przebarwia. I tu pojawia się problem z ciemniejącą skórą pod pachami. Przyczyn możemy dopatrywać się również w różnego rodzaju zaburzeniach hormonalnych oraz zdrowotnych. W takim przypadku nie obejdzie się bez konsultacji lekarskiej. Nieestetyczne, ciemne plamy, często wprawiają nas z zakłopotanie, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, żeby się z nimi uporać.

Wykluczenie wszelkich chorób związanych z ciemniejącą skórą pod pachami jest kluczowe. Jeżeli problem się nasila, koniecznie udaj się do lekarza, aby znaleźć przyczynę. Ciemne plamy pod pachami mogą również pojawiać się w wyniku nieodpowiedniej higieny, np. niewłaściwego usuwania owłosienia, używania starej maszynki czy zbyt silnych antyperspirantów. Jak pozbyć się nieestetycznych przebarwień?

  1. Peeling złuszczający
Pierwszym sposobem na rozjaśnienie skóry pod pachami jest domowa mikstura, która składa się z zaledwie dwóch składników: soku z cytryny i aloesu. Połącz oba składniki w równych proporcjach i otrzymaną miksturę nałóż na pachy na 10 min. Następnie zmyj, a żeby widzieć efekty pamiętaj o regularnym złuszczaniu.
  1. Mleko lub jogurt
Kwas mlekowy zawarty w obu produktach świetnym środkiem rozjaśniającym. Tak, jak w przypadku powyższej mikstury, rób okłady z mleka lub jogurtu przez ok. 10 minut. Efekty powinnaś zauważyć po kilku tygodniach.
  1. Kremy z witaminą A
Zwykła maść z witaminą A dostępna jest bez recepty i raczej nie powinna Ci zaszkodzić, choć zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Witamina A sprawia, że skóra szybciej się złuszcza, przez co tworzą się nowe i zdrowe komórki.
  1. Olej kokosowy
Dostępny chyba w każdej kuchni jest świetnym produktem spożywczym, ale i pielęgnacyjnym. Doskonale nawilża, a także działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Przy regularnym stosowaniu reguluje pigmentację skóry, a do tego pięknie pachnie! Zwróć jednak uwagę, aby olej był naturalny i nierafinowany.
Podziel się: