#liczysiękażdywłos

LATEM NIE ZAPOMINAJMY O OCHRONIE UST

Wakacje to przede wszystkim czas podróży. 😊 Na plaży,  podczas górskich spacerów, a także aktywności na świeżym powietrzu musimy pamiętać, aby odpowiednio chronić się przed słońcem. Bardzo ważne jest stosowanie kremów z filtrem –  w zależności od panującego nasłonecznienia oraz naszej karnacji. Niezbędna również jest ochrona głowy –  czyli noszenie czapek i kapeluszy. Często zapominamy jednak o odpowiedniej pielęgnacji ust – a one również potrzebują ochrony przeciwsłonecznej.

Dlaczego trzeba chronić nasze usta przed promieniowaniem

Nasze usta są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego ponieważ nie posiadają naturalnego mechanizmu obronnego, w postaci syntezy melaniny – barwnika wydzielanego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Co więcej, częsta ekspozycja ust na słońce zmniejsza produkcję kolagenu w ich obrębie, czego wynikiem jest zmniejszenie ich elastyczności. Warto dbać o odpowiednią ochronę ust – to pozwoli na spowolnienie pojawiania się zmarszczek.

Chroń usta z allerco®

Wybierając pomadkę ochronną do ust, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze powinna mieć filtr UVA/UVB najlepiej SPF 30. Oprócz ochrony ważna jest również pielęgnacja naszych warg, dlatego warto zwrócić uwagę czy pomadka ma także składniki odżywcze, na przykład olej bawełniany czy migdałowy. Taka właśnie jest NOWA pomadka ochronna allerco®. Zawiera unikalne połącznie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranym, fostabilnym kompleksem filtrów UVA i UVB i naturalnymi składnikami chroniącymi oraz pielęgnującymi.

Regularne stosowanie pomadki allerco® zapewni nam ochronę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, a także  ukoi i przywróci gładkość podrażnionym ustom. Zauważymy znaczną poprawę ich kondycji, zniknie zaczerwienienie i nieprzyjemne pieczenie. Usta będą kusić miękkością i pięknym wyglądem.

Pamiętajmy, by podczas słonecznych dni zapewnić naszym ustom odpowiednią ochronę. Z allerco® pielęgnacja jest prostsza! 😊 Pomadkę stosować możemy bez ograniczeń, w zależności od pogody i indywidualnych potrzeb.