#liczysiękażdywłos

PIELĘGNACJA DŁONI

Przy częstym myciu i dezynfekowaniu rąk, skóra dłoni staje się przesuszona, szorstka, a niekiedy zaczyna pękać. Co gorsza, swędzi i nie daje o sobie zapomnieć…

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego mydła. Najlepsze będzie hipoalergiczne i bezzapachowe, które przy częstym użytkowaniu nie podrażni skóry. Doskonale sprawdzi się np. kostka myjąca allerco®, która łagodnie myje i właściwie pielęgnuje skórę suchą, wrażliwą, atopową, skłonną do podrażnień i alergii. Jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Kostka doskonale się pieni, łagodnie oczyszcza i właściwie pielęgnuje skórę. Delikatna baza myjąca w połączeniu ze składnikami aktywnymi zapewnia zachowanie naturalnej bariery lipidowej naskórka. Dodatek witaminy E i gliceryny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry. Pamiętajmy by dłonie myć pod letnim strumieniem wody, a potem bardzo dokładnie osuszyć.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji jest nawilżenie. Musimy pamiętać, aby po każdym umyciu na ręce nałożyć krem. Dobrze, jeśli zawiera on w swoim składzie naturalne oleje, a także witaminę A, C oraz E. Pamiętajmy, aby zawsze mieć go w pobliżu. Dzięki częstemu stosowaniu  kremu do rąk  nasza skóra będzie zregenerowana oraz zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać peeling, który złuszczy naskórek. Taki wyrób przygotować możemy w domu – wystarczy wymieszać gruboziarnistą sól z oliwą z oliwek. Wmasować w dłonie, a następnie spłukać i dokładnie wysuszyć. Jeśli zauważymy, iż skóra rąk pęka – również możemy jej pomóc w domowym zaciszu. Dłonie należy moczyć w ciepłej, wspominanej już wcześniej oliwie z oliwek. Innymi sposobami, które pomogą w regeneracji skóry dłoni jest moczenie ich przez 10 minut w wywarze z nagietka lub z siemienia lnianego.

Każdego dnia należy pić 2 lity wody. Pamiętajmy, iż skóra sucha jest sygnałem odwodnienia. Codziennie warto znaleźć również chwilę i poświęcić czas na masaż dłoni. Dzięki temu nasza skóra będzie lepiej ukrwiona oraz przyjemniejsza w dotyku. Aby dodatkowo nie narażać dłoni na podrażnienia – do prac domowych używajmy rękawic gumowych.

Dbajmy o czyste i nawilżone ręce.

Podziel się: