#liczysiękażdywłos
sen

PIELĘGNACJA NOCNA

Sen to zdrowie! Również dla naszej skóry. Podczas gdy my śpimy nasza skóra intensywnie pracuje, to właśnie w nocy regeneruje się najefektywniej. Już wczesnym wieczorem zaczynają się rozluźniać wiązania komórkowe skóry i zwiększa się jej przepuszczalność. Dzięki temu skóra intensywniej wchłania składniki odżywcze i łatwiej przedostają się one do głębszych warstw naskórka.

Po północy proces regeneracji nabiera tempa, ponieważ w organizmie zaczynają uwalniać się hormony sprzyjające odnowie (m.in. hormon wzrostu) i wszystkie komórki ciała dzielą się znacznie szybciej niż w ciągu dnia. Skóra jest wtedy dobrze ukrwiona, elastyczna, intensywnie oddycha i przyjmuje aktywne składniki z kosmetyków. Dlatego nie powinnyśmy ograniczać wieczornej pielęgnacji skóry tylko do jej oczyszczania, które oczywiście jest bardzo ważne. Jednak przede wszystkim nie można zapomnieć o użyciu dobrego kremu na noc! Nie warto więc traktować tego produktu „po macoszemu” i wybrać pierwszy lepszy. Tak samo jak dbamy o to, by nasz krem na dzień spełniał wszystkie oczekiwania i odpowiadał potrzebom naszej skóry, taką samą funkcję pełnić powinien krem stosowany wieczorem. W nocy powinnyśmy dostarczać skórze jak najwięcej odżywczych substancji, by wspomagać procesy regeneracyjne. By skóra była wypoczęta i zregenerowana o poranku, musi na noc dostać witaminy, antyoksydanty, substancje nawilżające i wzmacniające skórę. To wszystko możemy znaleźć w odpowiednim kosmetyku.

Krem na noc powinien być dobrany do typu cery i wieku. Przede wszystkim nocna pielęgnacja ma wspomóc proces regeneracji skóry, odżywić ją, nawilżyć i ochronić przed utratą wilgoci. Aby krem dobrze wywiązał się z tego zadania, musi być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry. Jeśli masz cerę skłonną do przetłuszczania lub trądzikową, twój krem powinien mieć lekką konsystencję, by nie zatykał porów. Natomiast cera sucha potrzebuje kosmetyku nieco gęstszego, który nawilży i ograniczy wyparowywanie wody z naskórka.

W linii dermokosmetyków dermena® skin care odnajdziemy kremy na noc zapewniające skuteczną i kompleksową pielęgnację skóry z różnymi problemami dermatologicznymi, w różnym wieku. Starannie dobrany, unikalny skład produktów łączy w sobie działanie molekuły Regen7 i najwyższej jakości składników aktywnych. Dermena® skin care przywraca skórze równowagę i utracony komfort.

Podziel się: