#liczysiękażdywłos
Woman washing face in bathroom

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ TWARZ

Mycie twarzy stanowi podstawę pielęgnacji. Jest bardzo ważnym rytuałem, który należy wykonywać dwa razy dziennie. Poranne oczyszczenie ma na celu usunięcie pozostałości kosmetyków z wieczornej pielęgnacji. Z kolei wieczorem bardzo ważne jest, aby dokładnie zmyć makijaż. Należy pamiętać, iż niewłaściwie oczyszczona skóra wolniej się regeneruje oraz trudniej złuszcza. W efekcie staje się pozbawiona blasku.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby dobrać odpowiednie kosmetyki do swojego rodzaju cery. Dzięki dobrze dobranym produktom zmniejszymy ryzyko wysuszenia cery oraz pojawienia się niedoskonałości. Bardzo ważne – aby uniknąć przesuszenia twarzy nie powinniśmy myć mydłem.

Skórę myjemy bardzo delikatnie, opuszkami palców, okrężnymi ruchami by nie powstały podrażnienia.

Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który pozwala na głębokie oczyszczenie skóry twarzy oraz pobudzenia jej mikrokrążenia. Twarz po zabiegu złuszczenia naskórka nabiera promiennego kolorytu. Zaleca się, aby osoby ze skórą łojotokową wykonywały go częściej, nawet dwa razy w tygodniu. Pamiętajmy, aby przy nadkładaniu preparatu omijać okolice oczu –  są bardzo delikatne i podatne na podrażnienia. Zabieg najlepiej zakończyć odżywczą i łagodzącą maseczką, która uzupełni braki wody i nada cerze promiennego wyglądu.

Do codziennej pielęgnacji twarzy, rano i wieczorem, polecamy kremową emulsję do mycia twarzy dermena hydralineÒ. Wystarczy niewielką ilość emulsji nanieść na zwilżoną skórę i delikatnie masować do momentu wytworzenia piany. Następnie spłukać wodą i osuszyć delikatnie twarz. Po myciu polecamy użycie kremu na dzień lub na noc z linii dermenaÒ hydraline.

Emulsja do mycia twarzy dermena hydralineÒ łagodnie myje i skutecznie oczyszcza skórę. Co więcej chroni przed powstaniem podrażnień i działa łagodząco. Po całym dniu przywraca skórze komfort i równowagę. W składzie nie znajdziemy mydła, emulsja oparta jest na łagodnej bazie myjącej.

Dzięki delikatnej, nawilżającej pielęgnacji kosmetykami z serii dermena hydralineÒ będziemy cieszyć się piękną, promienną i gładką cerą.

hydraline_kremowa_emul_do_my_twarzy
Podziel się: