#liczysiękażdywłos
Beautiful brunette woman removing makeup from her face

JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ DEMAKIJAŻ

Powodów, dla których kobiety wykonują makijaż jest kilka. Po pierwsze, by zatuszować niedoskonałości i ukryć zmęczenie.  Make-up sprawia również, iż czujemy się świeżo i przede wszystkim – atrakcyjnie. Muśnięcie rzęs tuszem i delikatne rozświetlenie policzków różem dodaje twarzy blasku. Niekiedy, chcemy zwrócić na siebie większą uwagę lub szykujemy się na wieczorne wyjście, wybierając mocniejszy makijaż. Jest jednak jedno „ale”- wielogodzinny makijaż ma negatywny wpływ na stan naszej skóry. Nie pozwala jej oddychać i zatyka pory. Jeśli chcemy, aby nasza skóra zachowała zdrowy wygląd musimy pamiętać, aby prawidłowo wykonywać demakijaż.

Po całym dniu należy dać skórze odpocząć, dlatego dokładne zmycie makijażu jest bardzo ważnym rytuałem. Jeśli pozostawimy na skórze podkład, czy tusz na rzęsach – musimy liczyć się z konsekwencjami. Nasza cera narażona będzie na powstanie trądziku, a nawet przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Rano nieoczyszczone oczy mogą być spuchnięte, a rzęsy szybko się osłabią i zaczną nadmiernie wypadać.

Pierwszym krokiem, zawsze, powinno być dokładne umycie rąk. Następnie rozpoczynamy demakijaż oczu. Nasączony odpowiednim preparatem płatek kosmetyczny przykładamy na zamkniętą powiekę. Pozostawiamy na kilka sekund – w ten sposób tusz i cienie rozpuszczą się i łatwiej zmyją. Delikatnymi ruchami przesuwamy wacik do wewnętrznego kącika oka. Nie trzyjmy powieki, ponieważ może to doprowadzić do rozciągania skóry oraz uszkodzenia spojówki.

Zmywanie podkładu należy rozpocząć od zwilżenia płatka kosmetycznego mleczkiem do demakijażu. Ruchy kierujemy od nosa ku policzkom. Następnie twarz najlepiej umyć delikatnym kosmetykiem z użyciem wody, a na samym końcu przetrzeć tonikiem. Nie zapominajmy o brodzie oraz czole, ponieważ są to miejsca na których często zostawiamy resztki podkładu.

Kosmetyki, które wybieramy do demakijażu powinny zostać dopasowane do naszej cery. Najlepiej jeśli będą delikatne, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko podrażnień. Idealnie sprawdzi się nawilżające mleczko do demakijażu dermena hydraline, które pozostawia wyraźne uczucie ukojenia skórze, która cały dzień pokryta była makijażem. Co więcej chroni skórę przed utratą wilgotności, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Stosując kosmetyk od dermeny zauważymy, iż nasza cera jest odpowiednio nawilżona. Mleczko do demakijażu dermena hydraline jest tak delikatne, że można nim także wykonać demakijaż oczu.

Podziel się: