#liczysiękażdywłos

Skóra po lecie – odbudowa i regeneracja

Latem nasza skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, które znacznie ją wysuszają. Oczywiście mowa tutaj o promieniach słonecznych, ale także chlorowanej wodzie w basenach, a nawet klimatyzacji, która towarzyszy nam w każdej samochodowej podróży podczas upałów. Nawet stosując latem pielęgnacyjne kosmetyki nawilżające nie jesteśmy w stanie zapobiec wysuszeniu skóry. W efekcie jest ona mniej elastyczna i jędrna, ale także może się zdarzyć, że popękają na niej naczynia krwionośne, co także nie wygląda najlepiej. Co zrobić, by uporać się z łuszczącą i suchą skórą? Jedno jest pewne – należy zacząć działać od razu. A oto kilka kroków, które przybliżą nas do upragnionego efektu.

Złuszczanie to podstawa!

W tym pomoże nam peeling. Możemy takowy zakupić w drogerii, ale także przyrządzić go samemu w domu. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy, należy wybierać różne składowe naszego kosmetyku. Jeśli chodzi o peeling całego ciała, powinniśmy zdecydować się na gruboziarnisty, w przypadku twarzy wybierajmy te drobnoziarniste. Najlepiej z dodatkiem masła shea, bądź innych olejów, które nawilżą naszą skórę. Jeśli macie popękane naczynka, to lepiej zdecydować się na peeling enzymatyczny, który nie będzie działał mechanicznie na naszą twarz i nie będzie pogłębiał zaczerwienień.

Jakich kremów używać?

Nawilżenie to kluczowa część regeneracji skóry. Zanim do niej przystąpimy, powinniśmy wybrać kosmetyk, którego podstawową funkcją jest nawilżanie. Dobrym wyborem będą kosmetyki z linii Hydraline Dermeny. Działają one nawilżające, a dodatkowo chronią naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki unikalnemu połączeniu składników, znacząco poprawiają wygląd skóry suchej i odwodnionej. Dla osób lubiących uczucie nawilżenia w ciągu dnia polecamy Nawilżający krem ochronny na dzień Hydraline, a dla tych, którzy wolą wieczorną pielęgnację, idealnie sprawdzi się wersja na noc.

Kolorowe problemy

Wbrew miłym skojarzeniom z kolorami, to niestety na twarzy nie są one pożądane. Wszelkie przebarwienia nasilają się właśnie latem. Dzieje się tak za sprawą złego działania melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę odpowiadającą za koloryt skóry. Warto w takim przypadku zainwestować w kosmetyki z witaminą C, które działają rozjaśniająco. Bardziej problematyczna jest sprawa popękanych naczynek na twarzy. Tutaj niestety kosmetyki nie zdziałają cudów. Pomoże jedynie laserowe zamknięcie naczynek, dzięki czemu nie będą one promieniować dalej.

Podziel się: