#liczysiękażdywłos
Reflection of a female in mirror rubbing cosmetic cream on her face. Female putting on moisturizer on her facial skin in bathroom.

Jak zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry latem?

Intensywne słońce, wiatr, suche powietrze czy biurowa klimatyzacja pozbywają naszą skórę nawilżenia, które jest bardzo ważne dla utrzymania jej odpowiedniej kondycji. Zwłaszcza latem, kiedy temperatury bywają bardzo wysokie, powietrze się wysusza, co znacząco wpływa na zmniejszenie wilgoci naskórka. Jak utrzymać odpowiednie nawilżenie podczas wakacji

Nawilżaj od wewnątrz

Często zapominamy, że poza zewnętrzną pielęgnacją musimy zadbać również o naszą skórę od wewnątrz!  Balsamy do ciała, kremy czy olejki nie pozwolą utrzymać odpowiedniego nawilżenia. Należy wypijać dziennie około 2 litrów wody, która pozwoli nawilżyć skórę w głębokich warstwach. Dzięki takiemu nawilżeniu możemy uniknąć między innymi dotykającego coraz większą liczbę kobiet problemu cellulitu.

Pielęgnacja twarzy

Każdy typ cery jest inny- czasem wymaga mniej a czasem więcej nawilżania. Bardzo ważny jest dobór kosmetyków. Na promienie słońca najbardziej wystawiona jest nasza twarz, dlatego to o nią należy dbać szczególnie. W ciągu dnia warto stosować lekkie nawilżające kremu, najlepiej jeśli będą posiadały odpowiedni filtr chroniący przed szkodliwymi promieniami UV .Poza stosowaniem odpowiednie dobranych kremów na dzień i na noc, warto od czasu do czasu nałożyć maseczkę, najlepiej zawierającą silnie nawilżający kwas hialuronowy.

Nawilżający kwas hialuronowy

Niesystematyczne nawilżanie skóry powoduje szybsze jej starzenie, a na twarzy i dekolcie pojawiają się zmarszczki. Aby z jednej strony nawilżyć skórę, a z drugiej zlikwidować zmarszczki stosuje się ostatnio bardzo popularny naturalny kwas hialuronowy. Zabiegi z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego, takimi jak TEOSYAL RHA, powodują że już po jednym ostrzyknięciu skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną i zdrowo nawilżoną. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na powstrzymanie oznak starzenia skóry oraz dogłębne jej nawilżenie i ujędrnienie. Efekty widoczne natychmiastowo powodują, że zabiegi z kwasem hialuronowym zyskują sobie coraz więcej zwolenników.

Najlepsze dla ciała

Zniszczony przez słońce naskórek potrzebuje złuszczenia i dostarczenia odpowiedniej ilości wody oraz substancji odżywczych. Napięta, łuszcząca się i swędząca skóra to znak, żeby sięgnąć po balsamy, masła czy musy zawierające składniki takie jak pantenol, aloes czy olejki roślinne. Najlepiej nawilżać ciało rano i wieczorem, aby skóra przez cały czas utrzymywała odpowiedni poziom nawilżenia.

Naturalne olejki

Olejki takie jak arganowy, migdałowy, słonecznikowy czy kokosowy znane są ze swoich właściwości nawilżających nie od dziś. Zarówno nawilżają skórę jak i ją natłuszczają. Warto jednak pamiętać, aby nakładać olejek na wilgotną skórę, tak aby miał szansę częściowo się wchłonąć, pozostawiając jednocześnie cienką warstwę ochronną na zewnątrz.
Podziel się: