#liczysiękażdywłos
Fotolia_127518347_Subscription_Monthly_M

Jak zadbać o skórę po zimie?

Nasza skóra po zimie wymaga solidnego oczyszczenia. Często możemy się zmagać z zatkanymi porami i zablokowanymi ujściami gruczołów. Powodem takich problemów jest m.in. nakładania grubych warstw tłustych kremów ochronnych zimą przykrytych dodatkowym makijażem. Jeśli nie zadbamy o oczyszczenie skóry, pielęgnacja kosmetykami odżywczymi nie będzie miała sensu, a nasza skóra znacznie szybciej się zestarzeje.

Peeling na dobry początek

Najlepszym sposobem na złuszczenie obumarłego naskórka i nadanie cerze zdrowego wyglądu jest wykonanie peelingu. Jest to pierwszy etap w odżywczej kuracji pielęgnacyjnej. Trzeba jednak pamiętać, że peeling należy odpowiednio dobrać do rodzaju naszej cery. Posiadaczki skóry tłustej i mieszanej powinny sięgnąć po peelingi gruboziarniste zawierające cząstki owoców lub łupinek orzechów. Za to przy skórze suchej, wrażliwej i naczynkowej zdecydowanie lepszym wyborem będą peelingi enzymatyczne, które nie mają drobinek ścierających i podrażniających naskórek. Pamiętajmy, że skóra to nie tylko twarz! Po zimie warto zadbać o regenerację naskórka na całym ciele. Polecamy do tego masaże peelingujące raz w tygodniu. Dobrym wyborem będą peelingi cukrowe, które stymulują samoregenerację naskórka.

Wiosenne maseczki

Oczyszczona z zimowych pozostałości skóra w pełni zasługuje na relaks i odpoczynek! Odżywcze maseczki nawilżające sprawdzą się idealnie. Wybierajcie te, na bazie białej, czerwonej i zielonej glinki, ponieważ w ich skład wchodzi dużo składników naturalnych takich jak ekstrakt z lnu, szałwii, jabłka czy porzeczki.

Przestań się stresować!

Jeśli chcesz cieszyć się piękną cerą, powinnaś postarać się zapanować nad stresem. Udowodniono, że poziom stresu ma ogromny wpływ na ogólną kondycję całego organizmu. Szybkie tempo życia, nieprzespane noce i brak odreagowywania stresów dnia codziennego prowadzą do różnych dolegliwości. Może to prowadzić do problemów z sercem, dolegliwościami trawiennym oraz zaburzeniami psychicznymi, które mogą prowadzić do stanów lękowych. Ciągłe napięcie negatywnie odbija się na naszym wyglądzie! Pod oczami uwydatniają się ciemne plamki, paznokcie stają się kruche i łamliwe, a włosy mają tendencje do wypadania. Nasza skóra szybciej się wysusza i nabiera ziemistego, niezdrowego koloru, ponieważ komórki we krwi nie otrzymują odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Nie podlega dyskusji, że znakiem naszych czasów stało się przejmowanie każdym problemem spowodowane tempem życia. Spróbujcie się na chwilę zatrzymać i znaleźć czas dla siebie, może nadchodząca wiosna będzie pretekstem do wyjścia na spacer do parku i dotlenienie organizmu.

Nawilżenie przede wszystkim!

Nie możemy zapominać o codziennym nawilżeniu skóry. Oczywiście należy odpowiednio dobrać kremy do twarzy, do ciała, do dłoni i stóp. Pamiętajcie, że najważniejsza jest systematyczność! Nawet najlepsze kosmetyki do pielęgnacji nie są w stanie odżywić naszej skóry po zimowych miesiącach, jeśli stosowane są rzadko i nieregularnie. Dbanie o skórę jest jak ćwiczenia na siłowni! Bez systematyczności, samozaparcia i dobrych nawyków trudno o spektakularne efekty.

   
Podziel się: