#liczysiękażdywłos
Young woman with healthy teeth smiling and biting green apple

8 DOMOWYCH SPOSOBÓW NA BIELSZE ZĘBY!

Wasze zęby nie są wystarczająco białe? Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że efekt śnieżnobiałego uśmiechu można osiągnąć samemu w dom. Wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych często bywa drogie, dlatego sporo osób rezygnuje z dbania o biały uśmiech. Istnieje jednak alternatywa zabiegu wybielania! Wystarczy kilka naturalnych, ogólnodostępnych  preparatów i systematyczne ich stosowanie.  
  1. SODA OCZYSZCZONA

Najlepszy, naturalny sposób wybielania zębów. Soda jest tania i ogólnodostępna, znajdziemy ją w każdym supermarkecie. Wystarczy szczyptę sody wymieszać z pastą do zębów i przynajmniej raz dziennie szczotkować zęby mieszaniną. Niestety minusem jest nieprzyjemny smak sody, która nawet w połączeniu z miętową pastą jest wyczuwalna.

  1. TRUSKAWKI

Według badań malutkie nasionka na truskawkach czyszczą nasze zęby! Są smaczne i niskokaloryczne dlatego spokojnie możemy jeść zalecaną szklankę truskawek dziennie, aby naturalnie usuwać osad z zębów.

  1. KAWA

Niestety aby nasze zęby były białe, powinno się ograniczyć picie kawy. Kofeina powoduje przebarwienia na zębach. Dla smakoszy kawy, którzy nie wyobrażają sobie bez niej życia, podpowiadamy- pijcie kawę przez słomkę! Dzięki temu można uniknąć bezpośredniego kontaktu napoju z zębami.

  1. NICI DENTYSTYCZNE 

W pielęgnacji zębów wskazane jest stosowanie nici dentystycznych, które usuwają osad spomiędzy zębów oraz mogą zapobiec chorobom dziąseł.

  1. CYTRYNA

Kwas askorbinowy w postaci witaminy C działa jak płyn wybielający dla naszych zębów. Nie chodzi o to, żeby pocierać zęby cytryną, wystarczy wycisnąć ją i dodać do wody lub herbaty.

  1. JABŁKA

Mało kto jest świadomy, że niektóre warzywa i owoce takie jak jabłka, gruszki czy marchewki, powodujące produkcję dużej ilości śliny, która oczyszcza zęby z resztek jedzenia. Podobnie jak guma do żucia bez cukru, która również wspomaga oczyszczanie oraz wspomaga wytwarzanie śliny, co z kolei neutralizuje kwasy powodujące próchnicę.

  1. PAPIEROSY

Palenie ma negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie i cerę ale również na zęby. Wówczas powstają brązowe przebarwienia, które wnikają w szczeliny szkliwa, przez co są ciężkie w usunięciu samym szczotkowaniem. Palenie papierosów skutkuje też nieświeżym oddechem, zapaleniem dziąseł oraz zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

  1. CZERWONE WINO, SOK ŻURAWINOWY, SOK GRAPEFRUITOWY

Niektóre napoje mają dużo substancji wspierających naturalne mechanizmy obronne człowieka, ale powodują też przebarwienia. Nie znaczy to, że powinniśmy zrezygnować z picia czerwonego wina, soku żurawinowego czy grapefruitowego, wystarczy pamiętać, aby wypłukać usta po ich spożyciu.

 
Podziel się: