#liczysiękażdywłos

Dajmy rzęsom odpocząć! Czyli o pielęgnacji rzęs latem

Każda kobieta chce mieć piękne rzęsy. Najlepiej by były jednocześnie długie, grube i gęste. Jednak wiele z nas niestety ma z tym problem. A marne rzęsy są zmorą zwłaszcza latem, kiedy chcemy wyjść z domu bez makijażu.

Lato to czas kiedy możemy w końcu dać cerze odpocząć. Zastygające podkłady zamienić na kremy BB, bądź w ogóle zrezygnować z nakładania czegokolwiek na buzię. Pamiętajmy jednak o ochronie przeciwsłonecznej. Często używając kremów z filtrem na ciało, zapominamy o twarzy, a jest ona tak samo narażona na złe działanie promieni UV. Jeśli więc latem rezygnujecie z fluidu, albo wasz podkład nie ma filtru, to nałóżcie cienką warstwę kremu bezpośrednio na twarz.

Czy rzęsy też potrzebują regeneracji?

Tak! Jeśli malujecie je codziennie, bądź poddawałyście je zabiegom przedłużania, należy je dodatkowo wzmocnić. Oczywiście możemy to zrobić nocą, stosując domowe sposoby, takie jak olejek rycynowy, albo skorzystać z odżywek dostępnych na rynku. Zazwyczaj są one w postaci mascary, co zdecydowanie ułatwia aplikację. Warto zainwestować w taką, która wzmocni nasze rzęsy, ale też będzie zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu. Doskonale sprawdzi się odżywka Dermena ®Lash.

Rzęsy pod ciężarem tuszu i silikonów zawartych w mascarach są wystawione na dodatkowe obciążenie. Jeśli nawet latem nie potraficie zrezygnować z tuszu do rzęs, to wybierzcie taki, który będzie pełnił dwie funkcje – estetyczną (typową dla tradycyjnej mascary, czyli nadawał kolor) i odżywczą. Taki produkt ma w swojej ofercie Dermena. Jest to idealne połączenie dwóch najważniejszych rzeczy, dla osoby, która pragnie mieć zdrowe, ale pomalowane rzęsy.

Jak wyglądać dobrze, a jednocześnie dać skórze odetchnąć?

Kiedy w upalny, letni dzień wybieramy się nad jezioro i chcemy zrezygnować z makijażu, można zastosować dwa tricki, które sprawią, że będziemy wyglądać jak milion dolarów. Jak wiadomo, latem nosimy okulary przeciwsłoneczne. Stanowią one idealne dopełnienie stylizacji, ale przede wszystkim chronią nasze oczy, i… nie musimy mieć pod nimi makijażu. Skoro i tak słońce świeci, a my cały czas będziemy mieć je na nosie, to nie ma potrzeby nawet malować rzęs. Krok drugi: szminka. Najlepiej w letnim kolorze, który przyciągnie spojrzenia.

Lato to czas regeneracji i odpoczynku, nie tylko w czasie urlopu i nie tylko dla duszy. Dajmy odpocząć naszej cerze, rzęsom i całemu ciału. To czas, kiedy możemy swój makijaż ograniczyć do minimum. Korzystajmy z tego!

Podziel się: