#liczysiękażdywłos

Jak dbać o farbowane włosy?

Trendy w koloryzacji zmieniają się jak w kalejdoskopie, a chcąc za nimi podążać, kobiety udają się do fryzjera oczekując kolejnej zmiany. Czasami zmieniają kolor na kilka tonów ciemniejszy, i ten wariant jest zdecydowanie zdrowszy dla włosów. Dekoloryzacja natomiast  sieje istne spustoszenie na głowie.

O koloryzacji słów kilka

Farba do włosów nałożona na skórę głowy zmienia jej Ph, przez co łuski włosów otwierają się, a pigment wnika w ich strukturę, zmieniając kolor. Łuski otwierają się, ponieważ po nałożeniu farby, Ph nagle wzrasta do poziomu zasadowego. Dlatego koniecznie jest dokładne spłukanie produktu, by przywrócić skórze jej naturalne Ph.

Jeśli już zamierzamy zmienić kolor włosów, warto w tym celu udać się do fryzjera. Brak profesjonalizmu może nam bardzo zaszkodzić, zwłaszcza kiedy jest to rozjaśnianie. Włosy mogą być wysuszone, ale też może nastąpić ich wypadanie.

Pielęgnacja na co dzień

Jeśli chcemy, by farba na naszych włosach wytrzymała jak najdłużej, to warto zaopatrzyć się w kosmetyki dedykowane włosom farbowanym. Warto korzystać z produktów tej samej linii, ponieważ będą się one nawzajem uzupełniać.

Szampon to podstawa

To najważniejszy element w pielęgnacji. Szampon ma za zadanie oczyszczać skórę głowy i wzmacniać mieszki włosowe. Idealną propozycją jest SZAMPON dermena® COLOR CARE, który nie tylko odbudowuje strukturę włosa, ale także hamuje wypadanie i stymuluje porost włosów.

Krok drugi – odżywienie

Po dokładnym umyciu włosów nie można zapomnieć o odżywce. Jest ona niezbędna dla przesuszonych po farbowaniu końcówek. Należy ją dobrze rozprowadzić po włosach. Najlepiej zacząć od dołu, przechodząc stopniowo do góry, kończąc na wysokości ucha. Po kilku minutach wystarczy spłukać i voila! Włosy są widocznie odżywione i dużo gładsze. Świetnie sprawdzi się tutaj ODŻYWKA dermena® COLOR CARE. Dla większego efektu możemy odżywkę nałożyć na noc, owinąć głowę ręcznikiem i spłukać dopiero rano.

A w salonie…

Raz na jakiś czas warto zorganizować włosom małe SPA. W tym celu możemy wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie wykonają nam zabieg odżywczy. Najpopularniejsza jest kuracja dla włosów, która dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry głowy dzięki specjalnemu szamponowi, który usuwa uszkodzone łuski włosów. Drugi etap to sauna parowa. Po takim zabiegu włosy są bardziej elastycznie, dzięki czemu, nie łamią się i nie rozdwajają.

Podziel się: