#liczysiękażdywłos

Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie to niejako wizytówka człowieka. Nieestetyczne mogą odstraszyć potencjalnego klienta, czy pracodawcę. Niestety są one szczególnie narażone na uszkodzenia. Mają ciągłą styczność z detergentami i poddawane są różnym zabiegom, takich jak manicure hybrydowy, czy też malowanie lakierami tradycyjnymi.

Chemiczne preparaty

O ile zabiegi upiększające paznokcie same w sobie nie szkodzą, to niestety pozbywanie się ich jest już dla płytki dość dramatyczne. Zmywacze do paznokci, które mają za zadanie pozbyć się lakieru tradycyjnego, niestety nie działają na płytkę dobrze. Manicure hybrydowy zaś często jest wykonywany bez odpowiednich kursów i wiedzy, co często powoduje nieumiejętne „ściąganie hybrydy”, a w efekcie uszkodzenie paznokci. Dlatego lepiej wybrać się do polecanej kosmetyczki, lub po prostu ukończyć podstawowy kurs z tej techniki malowania.

Pielęgnacyjne błędy

Błąd 1 i 2 Można popełnić aż dwa błędy podczas piłowania paznokci. Po pierwsze ważne jest narzędzie. Kategorycznie zrezygnujmy z pilniczków metalowych, na rzecz papierowych, które nie będą powodować uszkodzeń. Po drugie ważne jest by piłować w jedną stronę, na przykład od lewej do prawej, by poprawnie zamknąć łuskę paznokcia. To zapobiegnie ich rozdwajaniu.
Błąd 3 Kiedy decydujemy się na manicure hybrydowy, to używajmy bazy witaminowej, a w przypadku tradycyjnego lakieru, odżywki. Oszczędnie używajmy polerki do paznokci, ponieważ osłabia paznokcie na całej ich powierzchni.
Błąd 4 Nie skubmy lakierów. Usuńmy je prawidłowo, ponieważ wraz z lakierem może odejść nam wierzchnia warstwa płytki, co naruszy budowę paznokcia, co poskutkuje rozdwajaniem, a nawet kruszeniem.
Błąd 5 Nie wycinajmy nadmiernie skórek, lepiej je spychać do środka, ponieważ częste wycinanie spowoduje szybsze ich narastanie.

Porada A co najważniejsze – kilka razy w tygodniu stosujmy odżywkę regenerującą do paznokci i skórek. Idealnie sprawdzi się ODŻYWCZE SERUM DO PAZNOKCI dermena® REGENAIL. Jest to środek, który wzmacnia i regeneruje płytkę paznokcia, zapobiega łamaniu i rozdwajaniu się paznokci, a co ważne, jest bardzo łatwy w aplikacji i szybko się wchłania!

SONY DSC
Podziel się: