#liczysiękażdywłos

JAK DBAĆ O SKÓRĘ JESIENIĄ

Brak słońca, niskie temperatury oraz wiatr przyczyniają się nie tylko do częstszych przeziębień. Zmiana pory roku negatywnie wpływa również na naszą cerę. Narażona jest przede wszystkim na duże zmiany temperatur i przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Również noszenie ciepłych golfów czy szalików dodatkowo podrażnia skórę. Do komórek skóry jesienią dociera też znacznie mniej tlenu. Po pierwsze, ze względu na to, że pory są zablokowane martwym naskórkiem oraz zanieczyszczeniami. A po drugie dlatego, że rzadziej spędzamy czas na świeżym powietrzu, dlatego w tym okresie należy szczególnie zatroszczyć się o naszą skórę i zadbać o jej prawidłowe nawilżenie.

Musimy pamiętać, aby nie wychodzić z domu bez wcześniejszego nawilżenia twarzy, a także o tym by nie nakładać podkładów i pudrów na skórę bez zastosowania wcześniej kremu, gdyż znacznie ją to wysuszy. Pod makijaż najlepiej wybrać krem lżejszy, ale mocno nawilżający, natomiast wieczorem powinniśmy zafundować cerze bogatszy w składniki odżywcze kosmetyk. Twarzy nie należy myć zwykłym mydłem, które dodatkowo przesusza skórę. Zamiast tego lepiej stosować delikatne,  nawilżające emulsje do mycia twarzy. Kosmetyki te doskonale sprawdzą się przy demakijażu, o którym nie możemy zapominać – szczególnie w zimnych sezonach, kiedy skóra jest wrażliwsza.

Jednak musimy pamiętać, że nawet stosując najlepsze kosmetyki, nie uzyskamy pożądanego efektu, jeżeli nie będziemy dbać o ogólną kondycję organizmu. Dlatego tak ważne jest jak się odżywiamy, czy stosujemy odpowiednią dietę bogatą w witaminy B,A,C,D,E i kwasy tłuszczowe omega-3 oraz minerały, które dobrze wpłyną na stan skóry.  Aby była dobrze nawilżona musimy dostarczyć jej codziennie odpowiednią ilość wody od środka.  Picie minimum dwóch litrów wody dziennie pomoże w utrzymaniu dobrego stanu skóry.

Pamiętajmy również, szczególnie w sezonie grzewczym, o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności powietrza w naszym  mieszkaniu. Zbyt wysoka temperatura i suche powietrze w pomieszczeniach nie wpłyną dobrze na kondycję naszej cery.

Dbanie o skórę podczas jesieni jest bardzo ważne ze względu na widoczne są skutki lata – zmęczenie słońcem i odwodnienie oraz wiatr, mroźne dni i różnica temperatur czyli nieodłączne elementy tej deszczowej pory roku. To wszystko negatywnie wpływa na skórę, dlatego tak ważne jest dbanie o dietę, a także odpowiednie nawilżanie skóry.

Dbanie o cerę jesienią jest z pewnością wymagające, jednak jeżeli włożymy odrobinę wysiłku w odpowiednią pielęgnację skóry ona odwdzięczy się pięknym wyglądem i blaskiem, a wtedy żadna jesienna chandra nam nie straszna.

   
Podziel się: