#liczysiękażdywłos

Dlaczego jesienią wypadają nam włosy?

Na przełomie października zauważamy na szczotce więcej włosów, niż zazwyczaj. Na początku następuje zdziwienie: dlaczego? A później szybka odpowiedź: to już jesień. Jest to jednak naturalny proces, który towarzyszy każdej kobiecie. Jednak w zależności od organizmu może być bardziej, lub mniej zauważalny. Dlaczego tak się dzieje?

1. Lato dzięki słońcu i ciepłej pogodzie, sprzyja produkcji estrogenu, hormonu kobiecego odpowiedzialnego między innymi za porost włosów. Jednak wraz z końcem naszej ulubionej pory roku, produkcja estrogenu spada, co wiąże się ze stratą włosów. Dzieje się tak ponieważ włosy nie dostają niezbędnych dla nich składników odżywczych i osłabione zaczynają wypadać.

2. Na taki stan rzeczy wpływ mają także zewnętrzne warunki panujące latem na dworze i nasze przyzwyczajenia. Często ukrywając się przed srogim upałem, przesiadujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, co zdecydowanie osłabia cebulki włosów. Dodatkowo już po wyjściu na dwór, zapominamy okrywać głowy, przez co jest wystawiona na promienie słoneczne.

3. Jesień to czas kiedy nie wszyscy już rozumieją, że należy się cieplej ubierać. To generuje przeziębienia i grypy, którym często towarzyszy wysoka temperatura. To także ma zły wpływ na nasze włosy. Wtedy też często lekarz przepisuje nam leki, które mogą osłabiać cebulki włosowe.

4. Ostatnim powodem może być zła dieta. Tak naprawdę odpowiednie odżywianie reguluje bardzo dużo w organizmie człowieka. Jeśli chodzi o dietę wzmacniającą włosy, to niestety nie łączy się ona z dietą ocieplającą organizm, o której pisaliśmy ostatnio. Warto wzbogacić dietę o warzywa i owoce, które bogate są w minerały i witaminy.

Jak sobie poradzić z tym problemem?

Należy przede wszystkim wzmocnić włosy od wewnątrz. Najlepiej zrobić to przy pomocy suplementacji. Tutaj idealnie sprawdzi się Dermena Complex. Wzmocni ona włosy, ale także skórę i paznokcie. Oczywiście warto uzbroić się także od zewnątrz. W tym przypadku sprawdzą się zarówno szampony i odżywki dedykowane wypadającym włosom, jak i wcierki, które doskonale stymulują porost włosów i zapobiegają ich wypadaniu. Przykładem całej serii dedykowanej takim włosom jest Dermena Hair Care, w skład której wchodzą kosmetyki pielęgnacyjne, ale również lotion i żel.

SONY DSC

Podziel się: