#liczysiękażdywłos

FARBOWANIE WŁOSÓW

Włosy farbujemy zazwyczaj z trzech powodów – chcemy pozbyć się siwych kosmyków, nie lubimy swojego naturalnego koloru lub chcemy zmienić coś w naszym wyglądzie. Wszystkie motywacje są zrozumiałe, kobiety zawsze lubią czuć się pięknie i dobrze wyglądać, niezależnie od wieku. Panowie również coraz częściej udają się na zabieg pokrycia włosów farbą – tutaj głównie, by zakryć siwiznę.

Częsta koloryzacja prowadzić może do osłabienia włosów. Wpływa na to wysoka zawartość substancji chemicznych, które wnikają pod łuski włosa i niszczą jego strukturę. Dodatkowo, niektóre składy farb mogą uczulać skórę głowy. Decydując się na zabieg farbowania, dobrze jest zapoznać się ze składem, by nie doprowadzić do podrażnień.  Dodatkowo suszenie i prostowanie sprawia, iż nie dajemy naszym włosom odpocząć. Stają się wysuszone, ze skłonnością do rozdwajania końcówek, łamliwości i wypadania. Stosowanie odżywek, często, nie jest na tyle regularne, by widoczne były efekty jej stosowania. Niestety, zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji naszych włosów i skóry głowy. Dopiero, kiedy ich stan zaczyna nas martwić – przypominamy sobie o natychmiastowym odżywieniu. To błąd, rozpoczynając koloryzację musimy pamiętać, by zaraz po niej rozpocząć odpowiednią pielęgnację wybierając kosmetyki, które sprawią, że nasze włosy zachowają blask i dobrą kondycję, a dodatkowo zachowają kolor na dłużej.

Seria dermena COLOR CARE doskonale sprawdzi się w przypadku włosów po koloryzacji. Szampon dermena COLOR CARE to kosmetyk stworzony z myślą o włosach farbowanych, które wymagają szczególnej pielęgnacji.  Stosując preparat codziennie zauważymy poprawę w wyglądzie włosów. Produkt od dermeny hamuje wypadanie włosów, wzmacnia je i regeneruje. Co więcej chroni przed wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych. Ogranicza także skłonność włosów do rozdwajania się końcówek. Najlepiej stosować go z odżywką dermena color care przeznaczoną do włosów zniszczonych farbowaniem. Dzięki odżywce włosy stają się miękkie, przyjemne w dotyku i łatwo się rozczesują.

SONY DSC

SONY DSC

Podziel się: