#liczysiękażdywłos
hair tools, beauty and hairdressing concept - different brushes or combs on white background

Idealna szczotka dla Twoich włosów

Według profesjonalnych stylistów fryzur odpowiednio dobrana szczotka jest klucze do zdrowych i lśniących włosów. Niewiele osób przy zakupie szczotki zwraca uwagę na rodzaj swoich włosów, jednak źle dobrana szczotka może prowadzić do uszkodzeń włosów. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniej szczotki i jak dobrać ją do rodzaju włosów? Poznajcie kilka naszych porad!
  1. Szczotka do długich włosów
W przypadku długich włosów idealnie sprawdzi się płaska szczotka o dużej powierzchni tylu Paddle Brush. Dzięki niej unikniemy szarpania i wyrywania włosów, a podatne na plątanie kosmyki z łatwością rozczeszemy. Taka szczotka będzie odpowiednia zarówno na mokre jak i suche włosy.
  1. Szczotka do kręconych włosów
Kręcone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, a szczotka odgrywa kluczową rolę. Większość loków nie powinna być w ogóle rozczesywana, jednak szczotka typu Denman Brush stanowi wyjątek. Gęste igiełki pomagają uzyskać wymarzony skręt, jednocześnie wygładzając nasze włosy.
  1. Szczotka do suszenia mokrych włosów.
Szczotki typu Vented Brush czyli wentylowane szczotki są idealne do szybkiego suszenia mokrych włosów. Tego typu szczotki posiadają igiełki, które nie plączą i nie ciągną delikatnych włosów, a specjalne przestrzenie pozwalają na swobodny przepływ powietrza dzięki czemu nasze włosy wysychają dużo szybciej.
  1. Szczotka do kędzierzawych włosów.
Przy układaniu kędzierzawych włosów najlepiej sprawdzi się szczotka z włosem dzika, która doskonale chwyta pasma i nadaje im ładny wygląd. Należy unikać metalowych oraz plastikowych szczotek, które mogą plątać włosy. Szczotka z włosem dzika świetnie wygładza kędzierzawe włosy i ułatwia ich stylizację.
  1. Szczotka do grzywki
W kwestii grzywki najlepiej sprawdzi się mała i okrągła szczotka, której średnica będzie w stanie objąć mały obszar włosów. Taka szczotka poradzi sobie nawet z odstającymi włoskami tuż u nasady.
  1. Szczotka do włosów falowanych i stylizowanych na gorąco.
W przypadku tego rodzaju włosów idealnym rozwiązaniem będzie szczotka z włosiem dzika, która wygładza, prostuje i nadaje połysk falowanym włosom. Włosy z dzika odpowiedzialne są za wygładzenie i zwiększenie napięcia włosów, przez co są one gładsze i prostsze.  
Podziel się: