#liczysiękażdywłos

JAKI MANICURE WYBRAĆ

Odpowiednia pielęgnacja paznokci sprawi, iż staną się one prawdziwą ozdobą naszych dłoni. Salony kosmetyczne oferują coraz więcej rodzajów manicure. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się każdy z nich, aby dobrać odpowiedni dla potrzeb naszych paznokci.
  1. MANICURE KLASYCZNY – jest podstawowym typem manicure’u. Polega na opiłowaniu płytki paznokcia, a także usunięciu skórek. Paznokciom nadany zostanie odpowiedni kształt – dopasowany do naszej dłoni. Opcjonalne paznokcie mogą zostać pomalowane lakierem.
  2. MANCIURE HYBRYDOWY – początkowo wykonane zostaną te same zabiegi pielęgnacyjne, jak przy manicure klasycznym. Do pomalowania paznokci użyty będzie lakier, który utwardzony zostanie pod lampą UV. Dzięki temu lakier wysycha błyskawicznie. Dodatkowym atutem jest trwałość. Manicure hybrydowy utrzymuje się do dwóch tygodni.
  3. MANICURE ŻELOWY – pozwala na przedłużenie naturalnej płytki paznokcia. Początkowo nadajemy paznokciom pożądany kształt oraz musimy opiłować je bloczkiem kosmetycznym. Aplikację żelu należy wykonać bardzo precyzyjnie, następnie utwardzić w lampie LED. Idealny dla kobiet, których paznokcie są łamliwe i problematyczne. Pozwoli osiągnąć pożądany wygląd paznokci o wymarzonej długości.
  4. MANICURE JAPOŃSKI – na początku należy zmatowić pilniczkiem płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem jest wtarcie w płytkę pasty z naturalnej glinki krzemionkowej, pyłku pszczelego, kreatyny, a także witaminy A i E. To zdecydowane odżywienie i wzmocnienie dla naszych paznokci. Na końcu należy zaaplikować specjalny puder. Cały zabieg sprawi, że paznokcie staną się gładkie oraz błyszczące Po około 2 tygodniach należy udać się wizytę u kosmetyczki, by uzupełnić warstwę krzemionki i pudru. Manicure japoński jest idealny dla osób, które zaobserwowały łamliwe i rozdwajające się paznokcie.
  Tutaj pojawia się pytanie – który rodzaj manicure wybrać. Wszystko zależy od stanu płytki naszych paznokci. Jeżeli potrzebują regeneracji najlepszy będzie manicure japoński. Szukając długotrwałego efektu wybierzemy manicure hybrydowy lub żelowy. Nie tylko kobiety korzystają z usług salonów kosmetycznych, panom również zależy na zadbanych dłoniach. Mężczyźni jednak najczęściej decydują się na manicure klasyczny. Możemy również dbać o dłonie w domu stosując dobre kremy do rąk oraz odżywki do paznokci. Pamiętajmy, że dłonie są naszą wizytówką.
Podziel się: