#liczysiękażdywłos
Hand care. Woman getting manicure procedure in spa salon, panorama

Kilka kroków do pięknych i zdrowych paznokci

Wiele z nas narzeka na kruche i słabe paznokcie, a jak wiadomo dłonie to wizytówka każdej kobiety. Łamanie i rozdwajanie się paznokci to najczęstsze problemy. To, co je osłabia to niewłaściwa pielęgnacja, nieumiejętne zdejmowanie hybrydy, a także zbyt drastyczne polerowanie płytki. Jeżeli chcesz zregenerować swoje paznokcie, koniecznie skorzystaj z tych kilku ważnych wskazówek!  

#1 Pozbądź się żółtych przebarwień

Zielona herbata doskonale radzi sobie z nieestetycznymi przebarwieniami. Jest przeciwutleniaczem i sprawia, że paznokcie są zdrowe i mocne. Dwa razy w tygodniu należy moczyć paznokci w ostudzonej herbacie przez 10 minut. Różnica będzie zauważalna gołym okiem.

#2 Regularnie wykonuj prosty manicure

Staraj się regularnie czyścić i polerować paznokcie, a także wycinać skórki. Ważne jest też nadawanie im odpowiedniego kształtu, aby nie narażać ich na łamanie. Upewnij się, że salon używa czystych i sterylnych narzędzi, abyś nie nabawiła się infekcji grzybiczych.

#3 Zapobiegaj zbytniemu złuszczaniu się naskórka

Często manikiurzystki dezynfekują swoje narzędzia w roztworze antybakteryjnym, który może podrażniać skórki i powodować, że staną się one twarde i zaczynają się łuszczyć. Dlatego natłuszczaj paznokcie oraz skórki oliwką, najlepiej tuż przed snem, aby oliwka mogła działać przez całą noc. Żeby uniknąć tłustych plam na pościeli, możesz założyć bawełniane rękawiczki

#4 Przestań obgryzać

Obgryzanie to jedna z najgorszych rzeczy, jaką możesz zafundować swoim paznokciom. Obgryzanie nie wpływa na wzrost paznokci, a dodatkowo powoduje poważne infekcje.

#5 Regularnie przycinaj paznokcie

Długie paznokcie wyglądają pięknie, tylko jeśli są zdrowe i zadbane, a częste przycinane wspomaga ich wzrost. Dlatego staraj się to robić regularnie.

#6 Pożegnaj się z acetonem

Aceton najczęściej używamy do zdejmowania lakieru hybrydowego. Niestety rozpuszczając lakier, narusza również płytkę paznokcia, która staje się cieńsza i osłabiona. Jeżeli chcesz poprawić kondycję paznokci, zrezygnuj na jakiś czas z hybrydy.

#7 Sięgnij po biotynę

Biotyna wzmacnia paznokcie, świetnie wpływa też na włosy. Jeżeli Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, biotyna może być skutecznym rozwiązaniem. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się ze swoim lekarzem.

#8 Noś przy sobie pilniczek

Szybka interwencja niejednokrotnie potrafi uratować paznokieć. Jeżeli tylko zauważysz złamanie lub naruszoną płytkę użyj pilniczka, aby zapobiec całkowitej katastrofie.

#9 Stosuj odżywcze serum do paznokci DERMENA REGENAIL 

Po 4 tygodniach regularnego stosowania odżywcze serum do paznokci dermena®regenail:
  • poprawia natłuszczenie u 100% badanych
  • wzmacnia i odżywia płytkę paznokciową u 96% badanych
  • zapobiega pękaniu skórek wokół paznokci u 96% badanych
  • przywraca zdrowy wygląd paznokci u 92% badanych
SONY DSC
Podziel się: