#liczysiękażdywłos
Group of beautiful carefree friends dancing have fun in summer

Lato w mieście

Co roku wiele osób z różnych powodów nie wyjeżdża na wakacje i pozostaje w wielkim, upalnym mieście. Jesteśmy wtedy nieco sfrustrowani i czujemy się pokrzywdzeni i niezadowoleni. Nic nierobienie potrafi obudzić w nas poczucie winy lub nerwowość. Zatem, wcześniej przygotuj sobie listę sposobów na spędzenie tego czasu w przyjemny sposób   

Zmiana wnętrza

Skoro masz trochę wolnego czasu, może warto pomyśleć o modernizacji swojego pokoju lub mieszkania. Może już wcześniej o tym myślałaś ale nigdy nie było czasu? Nawet jeśli nie masz wielkich funduszy, możesz zaplanować pewne zmiany. Zacznij od gruntownych porządków – bez sentymentów pozbądź się rzeczy nieprzydatnych, zepsutych, nieładnych.  Gdy już zrobisz selekcje starych rzeczy czas na przemeblowanie-czasem wystarczy przesunąć szafkę na inne miejsce albo przybić półkę, aby pokój zmienił charakter. Pomyśl o nowych dodatkach, bo to one tworzą nastrój: może rzucisz na łóżko nową kapę i kolorowe poduszki? Pomalujesz biurko na inny kolor? Powiesisz na ścianie ramki ze zdjęciami albo śmieszne obrazki? Jeśli poprosisz o pomoc znajomych, praca pójdzie sprawniej, a wy będziecie mieć zajęcie na pewien czas.

Kino letnie

Zanim zaczniesz narzekać, że w twoim mieście nic się nie dzieje, zajrzyj na stronę internetową urzędu miejskiego i do lokalnej prasy. Nasza propozycja: zwróć uwagę na atrakcje związane z filmami. Kina latem często mają atrakcyjne promocje; możesz w nich zresztą oglądać nie tylko filmy, ale również koncerty. Często na okres wakacyjny powstają kina plenerowe. Jeśli nie znajdziesz tego typu imprezy, zaplanuj ze znajomymi wspólne oglądanie filmów. Możecie najpierw stworzyć listę tytułów, które zamierzacie obejrzeć, a następnie organizować cykliczne seanse we wspólnym gronie.

Domowe spa

Kolejny pomysł na miły dzień to zorganizowanie domowego salonu piękności w gronie koleżanek. Możecie zrelaksować się z maseczką na twarzy, wymienić się kosmetykami, zafundować sobie nowe uczesania i niecodzienny makijaż. Może koleżanka, która ma do tego smykałkę, fantazyjnie pomaluje ci paznokcie? A ty w ramach rewanżu zrobisz jej masaż? Do tego przygotujcie sobie przekąski, kolorowe drinki, włączcie ulubioną muzykę – i bawcie się na całego. Poczujesz się zrelaksowana, a twoja skóra tylko na tym zyska.

Odpoczynek nad wodą

Jeśli lato, to koniecznie nad wodą i w wodzie – szczególnie podczas upałów; połączysz przyjemne z pożytecznym. Najprościej pojechać nad zalew, ale uwaga: kąpać można się tylko w miejscach do tego wyznaczonych! Zabawa nad wodą to również wizyty na basenie – dobry pomysł szczególnie wtedy, jeżeli lubisz być aktywna, ale przez upał rezygnujesz z treningu. Skrzyknij znajomych albo przyjaciółki i ruszajcie trochę się popluskać. Nad wodą można spędzić cały dzień, pływając, opalając się, odpoczywając na dmuchanym materacu, wypożyczając kajaki czy rowery wodne. Pamiętaj tylko o ochronie skóry i głowy przed promieniowaniem!

Piknik

W każdym mieście są urocze miejsca, w których można się zaszyć na jakiś czas. Piknik można urządzić sobie zarówno pod miastem, w lesie, jak i… na osiedlu, w cieniu bloków, na trawie między drzewami. Współczesne polskie blokowiska to coraz częściej zielone zakątki z czystymi parkami i miejscami, gdzie można wypocząć, a nie betonowa dżungla z powietrzem, którym trudno oddychać. By piknik był udany, potrzebny będzie kocyk, smakołyki oraz coś, co umili wam ten czas – karty do gry? Książka? Mały radioodtwarzacz? A jeśli nie masz nikogo do towarzystwa, wybierz się na piknik sama albo zabierz ze sobą swojego ukochanego zwierzaka.

Sport to zdrowie

Dobrym pomysłem na spędzenie lata w mieście jest postawienie na sport. Nie tylko będziesz miała ciekawe zajęcie, ale również schudniesz i wymodelujesz sylwetkę. Zacznij biegać, grać w gry zespołowe, chodzić na basen, uprawiać nordic walking, jeździć na rolkach albo rowerze, uprawiać fitness… Możliwości są naprawdę nieograniczone!

Kulinarne fantazje

Moda na gotowanie trwa w najlepsze, to więc dowód na to, że przyrządzanie posiłków i eksperymentowanie w kuchni może dawać mnóstwo frajdy. Bo tak jest! Kiedy, jeśli nie latem, gdy masz trochę czasu, odważyć się i zacząć gotować? Gotować możesz sama, z przyjaciółką, chłopakiem albo w większym towarzystwie… Po wszystkim urządźcie sobie ucztę pod gołym niebem – chociażby na balkonie. Prawda, że przyjemnie?

Podziel się: