#liczysiękażdywłos

MIKOŁAJKOWE UPOMINKI

Za tydzień obchodzić będziemy Mikołajki. Pewnie większość z nas obdarowuje się drobnymi upominkami. Najmłodsi wyczekują prezentów w nocy z 5 na 6 grudnia, w zależności od tradycji – ukrytych w skarpetach lub butach. Co roku stajemy przed dylematem – co kupić. Zazwyczaj stawiamy na symboliczne drobiazgi, by te większe zostawić na Wigilię. Z czasem brakuje już pomysłów, mimo iż, w sklepach pełno świątecznych propozycji.

Przychodzimy więc z pomocą i podpowiadamy co wybrać. Pamiętajmy, że 6 grudnia liczy się przede wszystkim gest i pamięć o bliskiej osobie.

Dla miłośników słodkich wypieków idealnie sprawdzą się foremki na ciasteczka i pierniczki. Nowy gadżet może zostać użyty podczas świątecznych przygotowań.  Smakoszom ciepłych napojów podarować można imbryczek do zaparzania zmielonej kawy – gwarancja smaku i zapachu, który zbudzi każdego śpiocha. Zimowa mieszanka herbat w komplecie ze świątecznym zaparzaczem sprawi, że długie wieczory staną się jeszcze przyjemniejsze. W stworzeniu magicznego klimatu pomogą świece zapachowe – na przykład: pomarańcza z goździkami, piernik, czy wanilia, które idealnie wprowadzą świąteczny nastrój w każdym domu.

Jeśli dawno nie spędzaliśmy czasu z osobą, którą chcemy obdarować – proponujemy zakupić bilety do kina lub teatru. Idealny moment na chwilę razem w świątecznym klimacie.  Łasuchów zadowolić powinno coś słodkiego. Miłą niespodzianką byłyby upieczone i przyozdobione pierniczki. Taki prezent cieszy podwójnie, ponieważ poświęciliśmy czas i wysiłek do jego przygotowania. Jeśli lubimy robić coś własnoręcznie mamy jeszcze jedną propozycję – świąteczny stroik. Idealny do położenia na stole lub do powieszenia na drzwiach. Jego wykonanie jest naprawdę proste, potrzebujemy gałązek, drutu, świeczki i ozdób takich jak: bombki, szyszki i wstążki

Sklepy oferują nam zabawne, świąteczne skarpety, które również sprawdzą się jako mikołajkowy prezent. Co więcej, są coraz modniejsze i chętnie noszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Taki akcent rozweseli każdego w mroźne i pochmurne dni. Ten prezent sprawdzi się dla dorosłych oraz dzieci.

Propozycji jest kilka, zarówno dla osób, które znajdą chwilkę i zrobią coś własnoręcznie, jak i dla tych, którzy preferują zakup prezentów.

Pamiętajmy, że chodzi przede wszystkim o pamięć i drobny upominek.

Podziel się: