#liczysiękażdywłos

Mówimy STOP rozdwojonym końcówkom!

Jeśli nie macie jeszcze rozdwojonych końcówek, to można wcielić w życie kilka rad, które temu zapobiegną lub chociaż trochę ten proces spowolnią. Niestety kiedy już mamy rozdwojone końce to trzeba je po prostu obciąć. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić by było lepiej?

Włosy zimą są narażone na wiele urazów mechanicznych. Kurtki, szaliki, czapki i swetry tylko potęgują ich wysuszanie, a często tarcie o ubrania powoduje właśnie rozdwajanie końcówek. Dzieje się to także szybciej, ponieważ są bardzo przesuszone, przez co kruche i łamliwe. Co zrobić, by je odżywić?

Przede wszystkim nawilżyć!

Kiedy będą miękkie i sprężyste na pewno lepiej zniosą wszelkie kontakty z odzieżą i nie będą tak łatwo ulegać zniszczeniu. W tym celu warto stosować odżywkę. Najlepiej taką, która przy codziennym stosowaniu nie będzie obciążała włosów, utrzymując w nich wodę. Idealnie sprawdzi się ODŻYWKA dermena®, która wzmacnia włosy, ułatwia rozczesywanie i odbudowuje strukturę keratynową włosów. Dodatkowo spowalniając proces wypadania włosów. Wszystko bez dodatkowego obciążenia!

Rutynowe złe przyzwyczajenia

Czy podczas mycia włosów zastanowiliście się kiedyś jak powinien ten zabieg dokładnie przebiegać? Otóż szampon powinno się rozetrzeć trochę w dłoniach tak, by już nieco spieniony nakładać na włosów. To ograniczy niepotrzebne tarcie włosów. Woda powinna być letnia, tak by nie pobudzać gruczołów łojowych do życia zbyt wysoką temperaturą, ale też nie stworzyć sobie darmowej hipotermii.

Po spłukaniu kosmetyków z głowy, warto wycisnąć wodę z włosów, ale nie wolno trzeć ich ręcznikiem! Można mocniej zawinąć i kiedy będę wilgotne, zacząć suszyć. Tutaj także warto zrezygnować z gorącego powietrza na rzecz zimnego.

Jeśli już zabieramy się za czesanie włosów, to należy robić to powoli. Te z tendencją do kołtunienia można uprzednio potraktować preparatem ułatwiającym rozczesywanie. Można także zafundować sobie specjalną szczotkę, która nam to zadanie uprości.

Ciepło i sucho

Najbardziej wysuszająco na włosy działa zbyt wysoka temperatura. Dlatego wszelkie stylizacje na gorąco niszczą włosy. Najlepiej zrezygnować z lokówki i prostownicy na czas zimy. Jeśli już musimy dokonywać stylizacji, to zabezpieczmy włosy przed wysoką temperaturą. A na noc zafundujmy im olejowanie. Zawarte w olejkach witaminy zregenerują i odżywią włosy.

Oczywiście oprócz wprowadzeniu w życie nowych przyzwyczajeń, na pewno można wesprzeć się zdrową dietą. Wpłynie to pozytywnie na cały organizm i wzmocni włosy.


Podziel się: