#liczysiękażdywłos
Postanawiam...

Nowy rok – nowa ja, czyli postanowienia noworoczne

Kilka dni temu hucznie powitaliśmy Nowy Rok, żegnając tym samym nasze złe przyzwyczajenia. Rzucanie palenia, więcej sportu i dieta to trzy najpopularniejsze obietnice, które składamy sami sobie na początku roku. Są zwolennicy czekania do tego momentu i tacy, którym nowy rok kalendarzowy nie robi różnicy, bo zmiany wcielili w życie już dawno. Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad swoimi wyzwaniami w 2019 roku, mamy kilka wskazówek i propozycji!

Nie wszystko naraz…

Nowy rok jest zawsze momentem przełomowym i mobilizującym. Jednak jeśli od razu założymy sobie zbyt wiele celów, to może się wkrótce okazać, ze to nas po prostu przerasta, co poskutkuje porzuceniem planów zmian. Dlatego postawcie na jedną, maksymalnie dwie rzeczy, których się podejmiecie. Dobrze współgra dieta z ćwiczeniami (tak, to już dwa postanowienia!). Taki duet przyniesie najlepsze efekty i przede wszystkim dobrze wpłynie na całokształt życia codziennego. Będziecie bardziej wypoczęci, chętni do życia i zdrowsi! Jednak wiąże się to z początkowymi trudnościami, ponieważ musimy zażegnać stare zwyczaje żywieniowe i zmienić trochę harmonogram dnia.

Porada: nie oczekujcie cudów po dwóch tygodniach. Wcielcie w życie zmiany, a efekty mierzcie po dwóch miesiącach, to na pewno będzie bardziej motywujące, niż świadomość, że gubimy po 200 dag z masy ciała 😊

Zadbajmy o to w czym żyjemy!

Jeśli już wiecie, by nie rzucać się na głęboką wodę, to warto zastanowić się na spokojnie, co jest ważne. Jeśli nie chcecie zmian dokonywać w samych sobie, to można do postanowień włączyć elementy dbania o środowisko. Można na przykład za cel postawić sobie ograniczenie zużywania plastiku. W ostatnim czasie Internet zalała fala zdjęć ilustrujących ogromną ilość plastiku w wodach oceanicznych. Dlatego warto zainwestować w lnianą torbę na zakupy, niżeli za każdym razem kupować jednorazówki. Wodę butelkowaną zamienić na tę z kranu (można ją przefiltrować, bo nie w każdym mieście do picia nada się bezpośrednio z kranu). Każdy może znaleźć swoje indywidualne postanowienie, które będzie pomagało naszemu środowisku.

Badania wykazują, że mniej więcej jedna trzecia Polaków rezygnuje ze swoich postanowień, a statystycznie wypada, że wiara w zmiany trwa do 12 stycznie. Tak więc my życzymy, by w tym roku mobilizacja trwała i trwała aż do kolejnego Sylwestra!

Podziel się: