#liczysiękażdywłos

OCZYSZCZENIE ORGANIZMU – DETOKS

Początek roku jest czasem postanowień, chęci zmiany stylu życia, myślimy jak tu o siebie zadbać.  Nowy Rok zacząć można od detoksu, który pozwoli na pełne oczyszczenie organizmu i będzie  dobrym startem do całkowitej zmiany sposobu odżywiania.

Detoksyzacja to oczyszczenie/odtruwanie organizmu, które pomoże pozbyć się toksyn z organizmu. Dodatkowo może pomóc w niektórych dolegliwościach, które na co dzień nie dawały o sobie zapomnieć. Między innymi: bóle głowy, problemy z cerą, bezsenność czy niestrawność. Detoksykację przeprowadzić najlepiej 4 razy do roku. Dobrym momentem jest zmiana pory roku. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem detoksu zbadać swoje zdrowie, co więcej, zaleca się konsultację swoich zamiarów z lekarzem. Nie możemy dopuścić do  pogorszenia stanu naszego zdrowia, niektóre choroby absolutnie wykluczają przeprowadzenie detoksu.

Do detoksu należy odpowiednio się przygotować. Trzy dni wcześniej musimy  zrezygnować z kawy, herbaty, mleka i jego przetworów, wyrobów z mąki białej, cukru, a także czerwonego mięsa. Do diety zaleca się wprowadzić większą ilość owoców oraz warzyw. Nie zapominajmy, by pić dużo wody oraz herbaty ziołowej. Nasz detoks może być jednodniowym oczyszczeniem lub trwać nawet do 21 dni.

Istnieje również kilka rodzajów detoksu, każdy może wybrać ten, który wyda mu się najodpowiedniejszy np. sokowy, jaglany, warzywny czy owocowo-warzywny,

Są również takie, które łączą wszystkie rodzaje.

Najbardziej widocznym skutkiem będzie utrata nadmiaru wody oraz redukcja tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Wszystko w zależności od intensywności, a także długości  naszego oczyszczenia. By jak najdłużej utrzymać osiągnięte rezultaty, należy odpowiednio przygotować nasz organizm na powrót do standardowego trybu życia. Początkowo spożywamy owoce i warzywa, stopniowo wprowadzając inne produkty spożywcze, takie jak: jaja, ryby, mięso i zboża. To wszystko, dla naszego dobra, by nie wywołać szoku.

Pamiętajmy aby po detoksie nie wrócić do starych, złych nawyków lecz by był on początkiem przemiany naszego odżywiania na zdrowy!

 
Podziel się: