#liczysiękażdywłos

Piękne usta przez cały rok

Usta to jedno z delikatniejszych miejsc na naszym ciele. Są poryte bardzo cienką warstwą skóry, która niestety nie jest odporna na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, czy słońce. Dlatego należy o nie szczególnie dbać.

            Utrzymanie ust w stanie idealnym wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Ze względu na brak gruczołów łojowych i potowych szybko się przesuszają, przez co są spierzchnięte i wyglądają nieatrakcyjnie.

Podstawy pielęgnacji

Niezależnie od pory roku usta są narażone na wiele czynników zewnętrznych. Dlatego zawsze powinno się stosować pomadki ochronne. Najlepiej wybierać takie z filtrem przeciwsłonecznym. Wargi tak jak całe nasze ciało, latem się opalają. Jednak często skutkuje to nieprzyjemnym pieczeniem, a nawet opuchlizną. Jeśli lubicie bardziej wyrazisty makijaż ust, to musicie zadbać o jego prawidłowe usunięcie. Nie można ust trzeć na siłę chusteczką, ponieważ doprowadzimy w ten sposób do mikrouszkodzeń, przez co będą wyglądały na popękane mikrouszkodzenia, przez co będą popękane i suche. Należy użyć płynu do demakijażu, najlepiej wybrać taki, który poradzi sobie z wodoodpornym makijażem, co może się okazać niezbędne przy pomadce zastygającej. Pamiętajmy również, że tak jak w przypadku wieczornego demakijażu twarzy, należy usta również nawilżyć. Dlatego przed snem zawsze aplikujcie na wargi pomadkę ochronną, która do rana nawilży i regeneruje usta.

Domowy peeling – smaczny i pożyteczny

Doskonałym pomysłem są domowe peelingi do ust. Można je stworzyć na przykład z połączenia cukru i miodu. Miód dodatkowo nawilża i przyspiesza gojenie się ran. Najlepiej gotową mieszankę pozostawić na ustach przez 15 minut, co jakiś czas pocierając o siebie wargi. Wykonywanie takiego peelingu palcami może się okazać zbyt mocne dla delikatnej skóry. Takiego peelingu nie trzeba nawet niczym zmywać – można go po prostu zjeść!

Makijaż ust

Kolorowe usta latem to trend od wielu lat. Na rynek weszło bardzo dużo wariantów kolorystycznych, co kobiety chętnie wykorzystują w codziennych makijażach. Jednak nie zawsze pomalowanie ust jest takie proste jak w filmach. W zależności od tego jaką szminkę wybierzemy, to zmienia się trochę system jej nakładania. Mocno kremowa konsystencja powinna zostać zabezpieczona po bokach konturówką, by nie rozlewać się poza linię warg. Kremowa pomadka wymaga jednak zebrania nadmiaru produktu z ust. Można przyłożyć do ust chusteczkę higieniczną, w którą wsiąknie zbędna ilość szminki. Zastygające pomadki są najtrudniejsze w aplikacji. Trzeba ją nakładać precyzyjnie, ponieważ każde wyjście za wyznaczoną linię będzie bardzo trudno usunąć. Jeśli jednak już taka sytuacja się zdarzy, to po zastygnięciu można ewentualne niedoskonałości przykryć korektorem.

 
Podziel się: