#liczysiękażdywłos

PIELĘGNACJA CERY LATEM

Latem nasza cera narażona jest na przesuszenie i silne promienie UV, dlatego należy szczególnie o nią dbać. Z nadmiarem słońca, który niekorzystnie wpływa na skórę, dajemy sobie radę stosując m.in. kosmetyki z filtrami UV. Drugim letnim zagrożeniem dla naszej cery jest wysoka temperatura. W gorące dni organizm traci ok. 1,5 litra wody, dlatego oprócz nawilżania skóry odpowiednimi kosmetykami, powinniśmy pamiętać o tym, by uzupełniać płyny, pić dużo wody!

Jak pielęgnować skórę podczas letnich upałów? Należy pamiętać o „wystygnięciu twarzy”, czyli kilkunastu minutach po powrocie do domu, w których skóra twarzy obniży temperaturę. Nakładanie kosmetyków na rozgrzaną, bardzo delikatną skórę twarzy może skończyć się podrażnieniami. Pierwszym rytuałem pielęgnacyjnym jaki powinniśmy wykonać jest dokładne jej oczyszczenie.  Latem cera szybciej absorbuje pot, brud i kurz, który zatyka pory, dlatego tak ważne jest usunięcie tych zanieczyszczeń odpowiednim, najlepiej nawilżającym kosmetykiem. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku KREMOWA EMULSJA DO MYCIA TWARZY dermena® HYDRALINE.

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy czas na aplikację odpowiedniego kremu. Oczywiście latem rezygnujemy z tłustych, ciężkich kremów, które zatykają pory, na rzecz tych o lekkiej konsystencji, które mają na celu nawilżenie, odżywienie i zrewitalizowanie skóry. Ważne, by krem na dzień zawierał filtry UV. Tu możemy polecić NAWILŻAJĄCY KREM OCHRONNY NA DZIEŃ dermena® HYDRALINE, który chroni, nawilża i koi przesuszoną skórę twarzy.

Najlepiej byłoby skończyć poranne przygotowywanie przed lustrem na kremie nawilżającym z filtrem, ale makijaż jest czasami koniecznością ze względu na pracę lub swój własny komfort psychiczny. Wtedy warto zastąpić podkład kremem BB; jest o wiele lżejszy, a dodatkowo nawilża i pielęgnuje. Do tego odrobina pudru, rozświetlacz i błyszczyk na usta – taki letni makijaż będzie idealny!

Pamiętaj, że muśnięta słońcem skóra sama w sobie jest idealnym podkreśleniem naturalnego piękna!

SONY DSC

SONY DSC

Podziel się: