#liczysiękażdywłos

PIELĘGNACJA RZĘS

Pielęgnacja rzęs u większości kobiet nie należy do codziennej urodowej rutyny. A powinna! Często zapominamy o codziennej pielęgnacji rzęs. Zaczynamy się nimi interesować, kiedy wyglądają na zniszczone i martwi nas ich stan. Rzęsy, podobnie jak włosy, z wiekiem się starzeją, a ich potencjał wzrostu maleje. Co gorsza –  stają się kruche i łamliwe. Dodatkowo osłabia je codzienne używanie tuszu do rzęs oraz zalotki. Poniżej kilka rad, których stosowanie sprawi, iż nasze rzęsy będą odżywione i piękne.

Oto kilka domowych sposobów pomocnych w codziennej pielęgnacji rzęs. Pierwszym z nich jest stosowanie oliwy z oliwek, która pobudza ich wzrost i sprawia, że stają się mocne i gęste. Należy nałożyć kilka kropel na wacik, a następnie na rzęsy, pozostawić na chwilkę i spłukać zimną wodą. Możemy użyć również starej szczoteczki do tuszu – rozprowadzając oliwę od nasady aż po same końce. Na poprawę kondycji rzęs świetnie sprawdzi się także  wazelina, o właściwościach zbliżonych do oliwy z oliwek. Kolejnym pomocnikiem w domowej pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy, który zapewni naturalną barierę ochronną, wzmocni i pobudzi wzrost włosków. Najlepiej stosować go 2-3 razy w tygodniu na noc. Idealnie do pielęgnacji sprawdza się również zielona herbata. Należy zamoczyć wacik w przestudzonej herbacie i zostawić go na powiece przez około 10 minut.

Oprócz domowych sposobów na ratunek rzęsom przychodzą także specjalne odżywki, które możemy kupić w aptekach i drogeriach.  Dzięki nim w wygodny i szybki sposób zadbamy o piękny i zdrowy wygląd rzęs.

ODŻYWKA dermena® LASH polecana jest wszystkim borykającym się z problemem nadmiernego wypadania rzęs i brwi oraz dla osób, których rzęsy są zniszczone i wymagają regeneracji. Odżywka hamuje wypadanie rzęs i brwi, stymuluje ich odrastanie wzmacnia i regeneruje rzęsy. Regularne stosowanie ODŻYWKI dermena® LASH sprawią, że wyrastające rzęsy i brwi będą gęstsze, dłuższe i mocniejsze.

Podziel się: