#liczysiękażdywłos
Hairdresser is cutting long blond hair in hair salon

PODCINANIE KOŃCÓWEK

Długie włosy to marzenie większości kobiet. Dlatego nawet, jeśli zapuszczamy włosy, nie możemy zapomnieć, by co jakiś czas potraktować je trochę bardziej radykalnie. Podcinanie końcówek to podstawa pielęgnacji włosów. Dużo osób słysząc hasło „podcinanie końcówek” czuje stres związany z pozbyciem się kilku centymetrów z długości włosów. Pamiętajcie, że regularne i umiejętne podcinanie końcówek pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję naszych włosów. 

Warto zdać sobie sprawę, że rozdwojonego lub złamanego włosa już nic nie naprawi. Warto podciąć włosy nawet o 1cm aby pozbyć się zniszczonej końcówki i zapobiegać dalszemu strzępieniu się włosa. Po podcięciu struktura włosa staje się mocniejsza, a włos jest bardziej sprężysty. Najprościej mówiąc podcinanie końcówek jest po prostu zdrowe. Im dłużej będziemy zwlekać z podcięciem końcówek tym więcej będziemy musieli obciąć włosów, ponieważ uszkodzenia będą posuwały się wyżej.

Zasada im rzadziej tym lepiej nie sprawdza się przy pielęgnacji, również tej dotyczącej podcinania włosów. Tylko regularne stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Jeśli masz grube i mocne włosy, możesz je podcinać nawet raz w miesiącu po około pół centymetra, aby radykalnie nie tracić na długości. Za to jeśli jesteś posiadaczką cienkich i delikatnych włosów, obcinaj je co dwa miesiące. Warto zwrócić również uwagę na to jaką fryzurę nosi się na co dzień. Jeśli nosisz związane włosy, końcówki nie są tak bardzo narażone na otarcia.

Powszechne przekonanie, że podcięcie końcówek przyśpiesza wzrost włosów jest niestety mitem. Natomiast prawdą jest to, że regularne podcinanie zniszczonych i rozdwajających się końcówek zapobiega dalszym, większym uszkodzeniom włosów, a co za tym idzie zostaje polepszona ich kondycja. Należy pamiętać o prawidłowym sposobie suszenia włosów (od nasady po końce) oraz ochronie włosów przed wysoką temperaturą, która uszkadza włos zewnętrzny – najczęściej właśnie końcówki, które są najdelikatniejsze. Pamiętajmy, że dobre nawilżanie końcówek pomaga utrzymać je w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Podziel się: