#liczysiękażdywłos
Frau mit Sonnenhut am Meer

Jak przygotować skórę na lato?

Skóra jest jednym z największych i zarazem najważniejszych narządów naszego organizmu. Jest nieustannie narażona na uszkodzenia czy podrażnienia wywołane przez czynniki zewnętrzne. Bierze między innymi udział w procesach termoregulacji, dba o utrzymanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej, jest narządem czucia. Skóra jest również mechaniczną obroną przed światem zewnętrznym – stanowi barierę ochronną przed czynnikami fizycznymi, chemicznymi, a także wszelkiego rodzaju drobnoustrojami.

I choć podrażnienia najczęściej dotyczą posiadaczy skóry suchej, bardzo suchej, skłonnej do alergii czy atopowej, to mogą one wystąpić również u osób, które na co dzień przywiązują ogromną wagę do jej pielęgnacji. Warto zatem zdawać sobie sprawę z tego, co powoduje podrażnienia i jakich błędów należy unikać. Źle dobrane kosmetyki, nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak, niedokładny demakijaż, brak zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, takimi jak: wiatr, mróz, promieniowanie UV, a także zła dieta mogą przyczynić się do podrażnienia skóry lub zaostrzenia już nabytych podrażnień.

Dużymi krokami zbliża się lato, dlatego mamy dla Was kilka wskazówek jak przygotować skórę do opalania. Gdy tylko wyjdzie pierwsze słońce często popełniany jest ten błąd, że od razu po zimie bez wcześniejszego przygotowania opalamy skórę. Zapominamy, że zdrowa opalenizna jest procesem stopniowym. W czasie pierwszego opalania nie powinno się przebywać na słońcu dłużej niż 15 minut, najlepiej przyzwyczajać skórę powoli i stopniowo do coraz większych dawek promieni słonecznych. Należy uważać w szczególności na pierwszą wiosenną ekspozycję słoneczną, która bywa zdradliwa, gdyż może powodować plamy pigmentacyjne i podrażnienia posłoneczne. Powinno unikać się opalania w godzinach od 11 do 15, gdyż wtedy narażeni jesteśmy na najsilniejsze działanie promieni UV. Nie zapominajmy o kremach z filtrem. W słoneczne dni pamiętajmy o nawadnianiu organizmu pijąc większe ilości wody, a także chroniąc wrażliwe parte przed silnym promieniowaniem. Zatem okulary i czapki z daszkiem są obowiązkowe! 

Zbyt długa ekspozycja ciała na promieniowanie UV bardzo często prowadzi do podrażnień słonecznych. Ulega im zdecydowana większość ludzi o jasnej karnacji skóry. Oparzeń słonecznych, czy to na plaży, czy w solarium, należy unikać za wszelką cenę. W okresie letnim są one jednak dość powszechne. Dlatego wyruszając na wakacje dobrze jest mieć pod ręką żel pielęgnacyjno-łagodzący Thermi.  Specjalnie opracowana formuła hydrożelu zapewnia skuteczne działanie chłodzące i nawilżające, przynosząc skórze prawdziwą ulgę. Żel zmniejsza uczucie przegrzania i pieczenia skóry często odczuwane przy podrażnieniach słonecznych i termicznych. Działa kojąco i nawilżająco, łagodząc zaczerwienienia i chroniąc skórę przed wysuszeniem.

  pakszot-thermi    
Podziel się: