#liczysiękażdywłos

Sporty idealne na przerwę świąteczną

W zimę ludzie dzielą się na takich, którzy lubią lepienie bałwanów i mroźne spacery. Inni zaś lubią mrozy i śnieg wolą przeczekać pod kocykiem z herbatą w ręku. Dziś skupimy się na tych aktywnych, którzy chcą spalić kalorie nagromadzone przy wigilijnym stole, w przyjemny sposób.

Lodowe szaleństwo

Lodowiska otwierane są zawsze w strategicznym momencie, kiedy to zaczynamy się martwić o brak słońca, a co za tym idzie plenerowych grillów, czy wylegiwania się na plaży. Jednak właśnie wtedy mamy okazję poślizgać się na lodzie, co latem jest przecież niemożliwe. Lodowiska nie są drogie i co najważniejsze, nie trzeba mieć swoich łyżew. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt i cieszyć się zabawą. W takim miejscu odnajdą się zarówno osoby doświadczone w jeździe na lodzie, jak i amatorzy, którzy mają łyżwy pierwszy raz na nogach. Warto jedynie wziąć ze sobą osobę, która potrafi już jeździć na łyżwach, by asekurowała podczas pierwszych „kroków” na lodzie.

Na stoku jak narciarz

Skoki narciarskie zawsze budzą wiele emocji u kibiców. A gdyby tak samemu dać się porwać narciarskiemu szaleństwu? Jest to nieco trudniejsza dyscyplina sportowa niż łyżwy, dlatego nie warto mierzyć się od razu z wysoką górą. Zacznijmy od małych wzniesień, by nauczyć się jak układać stopy, ale też równoważyć całe ciało. Jeśli już opanujemy podstawy możemy wybrać się na stok. W dzisiejszych czasach istnieje wiele miejsc poza górami, gdzie możemy poczuć się jak na prawdziwym stoku (tak zwane sztuczne stoki). Co więcej, istnieją miejsca, które oferują naukę jazdy na nartach w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki temu możemy się wprawić, bez obawy, że wjedziemy w wystające drzewo, czy upadniemy w śnieg po nieudanym manewrze.

Nie zapominajmy o zdrowiu

Podczas aktywności fizycznych nasz oddech jest przyspieszony, przez co wdychamy więcej powietrza. Jednak zimą nie jest to najlepsze dla naszego zdrowia. Smog, który opanował wszystkie miasta podstępnie zakrada się także do wnętrza naszych organizmów. Dlatego przy każdej aktywności fizycznej, jak i na co dzień powinniśmy nosić maseczki antysmogowe. Te materiałowe nie są najlepszym wyborem, ale jeśli wybierzemy te porządne z filtrami, to faktycznie zmniejszymy dopływ smogu do swoich płuc.

Już teraz na brak pomysłów i atrakcji narzekać nie możecie, więc ruszajcie podbijać zimowe sporty!

Podziel się: