#liczysiękażdywłos

Czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne?

Żyjemy w czasach, w których każda z nas pragnie być piękna. Ciągle poprawiamy wygląd: nowy makijaż, fryzura i sztuczne rzęsy. Są także metody bardziej trwałe, takie jak makijaż pernamentny, a nawet skalpel i operacje plastyczne.

Piękne, czy może jednak nie?

Dzisiaj skupimy się na sztucznych rzęsach. To jeden z najpopularniejszych tricków urodowych naszych czasów. Jest to zabieg kosmetyczny, który polega na doklejeniu sztucznych kępek lub pojedynczych rzęs do naturalnych. Cała procedura trwa około 2 godzin, a efekt utrzymuje się od miesiąca do dwóch. Później należy uzupełnić brakujące kępki, by móc cieszyć się bogatym wachlarzem rzęs. Jednak niestety zawsze widać, że nie jest to naturalny look. Kobiety często nie mają umiaru i fundują sobie bardzo gęste rzęsy. Czy wygląda to ładnie? To pojęcie względne – jedni uwielbiają ten efekt, inni od razu rezygnują z takiej stylizacji, twierdząc, że wolą swoje naturalne.

Czy sztuczne rzęsy osłabiają nasze?

To pytanie, które zawsze towarzyszy wszelkim zabiegom upiększającym. Podkład zapycha cerę (a jednak zależy dużo od tego, jakiego użyjemy i czy jest dobrze dobrany), manicure hybrydowy niszczy paznokcie (a prawda jest taka, że sam lakier nie ma na płytkę żadnego wpływu, jedynie złe jego usunięcie osłabia paznokcie). Z rzęsami jest podobnie. Same w sobie nie szkodzą, są po prostu doklejone do naszych naturalnych i nie skracają „życia” rzęsy. Każdy pojedynczy włosek jest na powiece wypada po ok. 3 miesiącach. Wraz z nią odpadają doklejone do niej sztuczne. Jednak każda rzęsa jest na różnym etapie „życia”, co może poskutkować tym, że raz rzęsy będą utrzymywały się po zabiegu długo, a raz po miesiącu będzie już mało estetycznie.

Jak temu zaradzić?

Często nie wiemy jak się zachować, mając coś sztucznego na powiece. Zaczynamy ich dotykać i pocierać bądź, co gorsza odklejać, co często po prostu wyrywa nasze naturalne rzęsy. Ważny jest także demakijaż: nie wolno pocierać rzęs i nie wolno używać produktów o tłustej konsystencji, bo uszkodzą one klej. Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek specjalisty, to z pewnością dłużej będziemy cieszyć się pięknymi rzęsami, a nasze nie ucierpią.

Jeśli jednak zdecydujecie się na zdjęcie sztucznych rzęs, to koniecznie zróbcie to u specjalisty. Nigdy na własną rękę. Kiedy na powiekach będą już tylko naturalne rzęsy, warto je wzmocnić odżywką, która dodatkowo wesprze je od zewnątrz. Idealnie sprawdzi się ODŻYWKA dermena® LASH.

Podziel się: