#liczysiękażdywłos

Trądzik po lecie – jak z nim wygrać?

Osoby zmagające się z trądzikiem, wiedzą, że jego nasilenie zmniejsza się latem, kiedy promienie słoneczne padają na twarz. Jednak wraz z  końcem ciepłych dni, trądzik wraca i to z większą siłą.

Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko za sprawą słońca. Skóra chcąc chronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV, robi się grubsza. Powstały zrogowaciały naskórek nie przepuszcza do skóry właściwej żadnych składników aktywnych pochodzących z kosmetyków. Nadmiernie wysuszona promieniami słonecznymi skóra, produkuje coraz więcej sebum, sprawiając, że cera tłusta świeci się jeszcze bardziej, a sucha zaczyna się łuszczyć.  Dodatkowo pojawiają się zaskórniki i wypryski.

Jak działać, żeby nie pogorszyć sytuacji?

  1. Najczęstszym błędem popełnianym w pielęgnacji cery z nadmiarem sebum, jest próba jego usunięcia za wszelką cenę. Używanie kosmetyków matujących, które wysuszają skórę, pogłębia jedynie problem tłustej cery.

  2. Żeby dalsze etapy ratowania skóry po lecie miały sens, należy zacząć od usunięcia zrogowaciałego naskórka. Tutaj sprawdzi się peeling, który zlikwiduje martwy naskórek, dzięki czemu skóra będzie mogła dążyć do pierwotnej, naturalnej formy. Po peelingu skóra nabierze blasku, ale także będzie bardziej jednolita.

  3. Ważna jest także dezynfekcja. Jeśli już decydujemy się na usunięcie zmiany ropnej, to od razu dezynfekujmy to miejsce, by nie roznieść bakterii po całej twarzy.

Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami?

Najważniejsze jest nawilżanie. Zarówno skóry suchej jak i tłustej. To zapobiegnie wytwarzaniu nadmiernej ilości sebum i sprawi, że zmarszczki zostaną wygładzone, przez co makijaż nie będzie ich podkreślał. Krem nawilżający, który idealnie sprawdzi się do cery z niedoskonałościami to NAWILŻAJĄCY KREM NORMALIZUJĄCY dermena® SEBOLINE. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na niej tłustego filmu, jednocześnie ją nawilżając. Nie wysusza, nie podrażnia i reguluje wydzielanie sebum.

Czas reakcji – źródło sukcesu

Najważniejsze to działać od razu, ponieważ im dłużej skóra będzie się dusić pod starym naskórkiem i nie będzie odpowiednio pielęgnowana, tym trudniej o jej powrót do normalności. W przypadku, kiedy kosmetyki nie dają rady, warto wybrać się do specjalisty, który wybierze zabieg spersonalizowany do danego typu cery i widocznych na niej problemów .Podziel się: