#liczysiękażdywłos
well-groomed, manicured fingers of the hand lie in the cut of petals and in the color of chrysanthemum

Trendy w manicure na wiosnę

Wiosenne paznokcie kojarzą się z pastelowymi kolorami i motywami kwiatowymi i tym razem nie zabrakło ich wśród trendów sezonu. Dużo topowych manicurzystek inspiruje się trendami z wybiegów między innymi tie-dye oraz brokatem.

  1. Kilka kolorów

Należy wybrać różne kolory lakierów, które razem będą tworzyć harmonijną paletę odcieni. Wtedy malujemy każdy paznokieć innym kolorem tak, aby powstało efektowne przejście barw. Do stworzenia takiego manicure nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, ale trzeba zgromadzić kilka lakierów w pasujących do siebie kolorach. Można również zdecydować się na pomalowanie obu rąk na inny kolor.

  1. Urocze stokrotki

To bardzo łatwy do namalowania wzorek na paznokcie. Malujemy paznokcie na wybrany kolor, który będzie stanowił bazę. Gdy wyschnie, robimy na 2-3 paznokciach małe żółte kropeczki i wokół nich malujemy drobne, białe płatki. Taki wzorek jest hitem w salonach kosmetycznych.

  1. Tie-dye

T-shirty ze wzorem tie-dye, czyli nieregularnie barwionej tkaniny, są hitem tegorocznej wiosny. Manicurzyści zainspirowani tym trendem postanowili przenieść go na paznokcie. Swój wzorek tie-dye możesz zrobić używając do tego kilku lakierów, które należy  nieregularnie nanieść na płytkę robiąc artystyczne plamy.

  1. Blank space

Czyli pusta przestrzeń, to jeden z wiodących trendów w manicure w mediach społecznościowych. Blank space wygląda modnie i minimalistycznie. Aby go zrobić, pomaluj płytkę transparentnym lakierem i zrób na niej wzorek, np. kwiatek czy geometryczne linie. Zamiast tradycyjnego lakieru użyj bezbarwnej odżywki – dzięki temu dodatkowo wzmocnisz oraz odżywisz paznokcie nie rezygnując z ich malowania.

  1. Brokatowe paznokcie

Brokatowe paznokcie są bardzo modne, a czołowe it girls noszą je na co dzień do casualowych stylizacji. Błyszczący manicure był też obecny na pokazach wiosna-lato 2019. Jak ograć ten trend? Najprościej pomalować płytkę lakierem z różnokolorowymi, mieniącymi drobinkami. Bardziej zaawansowani mogą spróbować zrobić gradientowy manicure z brokatem.

  1. Różowe paznokcie

Ponadczasowy trend! Istnieje tak wiele różnych odcieni i kombinacji, że praktycznie w każdym sezonie pojawiają się na profilach gwiazd czy na światowych wybiegach.

Podziel się: