#liczysiękażdywłos

UPORZĄDKUJ SWOJE KOSMETYKI

Podczas #zostańwdomu mamy czas na generalne porządki! Zawsze narzekałaś, że jest go za mało, teraz już nie możesz 😊  Pamiętasz, kiedy ostatnio robiłaś przegląd wszystkich kosmetyków? Na pewno masz ich sporo, a o istnieniu  niektórych dawno zapomniałaś…

Po pierwsze zbierz wszystkie produkty w jedno miejsce, abyś miała pogląd na ilość i różnorodność. Następnie sprawdź daty ważności. Jeśli zbliża się koniec przydatności – wykorzystaj je w pierwszej kolejności, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania i wyrzucania. Muszą być na widoku, aby o nich pamiętać!

Jeśli wśród produktów są takie – po które już nie sięgniesz – podaruj je mamie, przyjaciółce lub siostrze. Może trafisz w ich kosmetyczne preferencje , a dodatkowo sprawisz im przyjemność 😊

Następnie podziel je kategoriami: makijaż, pielęgnacja ciała, kosmetyki przeznaczone do twarzy, żele/płyny do kąpieli – to ułatwi Ci zadanie podczas szukania konkretnego kosmetyku. Bardzo przydatne okażą się wiklinowe koszyki oraz przezroczyste pudełka, które pomogą w przechowywaniu. Pędzle pochować możemy w doniczkach na kwiatki 😊, które dodatkowo możemy przyozdobić – na przykład obkleić koronką. Nadamy im niepowtarzalnego wyglądu.

Warto wyodrębnić kosmetyki na co dzień – zestaw, który jest zawsze pod ręką. W jego skład wchodzić może: krem do twarzy oraz do rąk, podkład, tusz i puder. Oczywiście, każda z nas ma swój mix produktów, które są niezbędne w codziennej pielęgnacji.

Może to również dobry moment na znalezienie wolnego kącika i stworzenie wymarzonej toaletki. Wtedy wszystkie pielęgnacyjne artykuły będą w jednym miejscu. Wystarczy kawałek blatu, na którym możemy poustawiać posegregowane wcześniej kosmetyki. Powinno znaleźć się tam również lustro! Co więcej ozdobić je możemy lampeczkami – nadamy mu wyjątkowego uroku 😊 Jeśli masz hasła lub cytaty, które zawsze wywołują na twojej twarzy uśmiech – naklej je na lustrze by codziennie rano wprawić się w dobry nastrój!

 Jak widać tak niewiele trzeba, by stworzyć idealne miejsce do makijażu 😊

Podziel się: