#liczysiękażdywłos

Wakacje – co spakować, żeby nie żałować?

Wyjazd zawsze kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Jednak często na miejscu coś nas zaskakuje, ponieważ nie zaopatrzyliśmy się w niezbędne rzeczy. Oto cztery uniwersalne rzeczy, które muszą się znaleźć w Waszej wakacyjnej walizce.

Check lista – to coś co powinien zrobić każdy przed pakowaniem. Osoby, które myślą, że wszystko mają w głowie i jej nie potrzebują – mylą się i zawsze na miejscu zauważają braki w bagażu. Najlepiej stworzyć ją w telefonie. Będziecie mieć ją zawsze przy sobie, ale także nie zgubi nam się w ferworze pakowania.

  1. Co z szafy?

Zanim dojdzie do pakowania musimy wyprać i wyprasować ubrania. Warto pamiętać, że tam gdzie jedziemy może nie być żelazka, a zwiedzanie w pogniecionym stroju to nic przyjemnego. Niezależnie od miejsca, do którego się wybieracie, warto wziąć jeden zestaw ubrań, który myślimy, że się nie przydadzą (np. do upalnej Grecji zabierzcie długie spodnie i bluzę). Pogoda w tych czasach lubi płatać figle, zwłaszcza na początku i na końcu wakacji, podczas przesilenia między porami roku. No i kurtka przeciwdeszczowa- koniecznie!

  1. Niezbędne leki

Oczywiście zaczynacie od tych osobistych, które musicie brać codziennie. Warto jednak pamiętać o tych doraźnych, które mogą okazać się niezbędne. Najważniejsze to leki przeciwbólowe oraz te na biegunkę. Często zmiana klimatu, jedzenia i wody pitnej powoduje rewolucje żołądkowe, a leki zagranicą bywają bardzo drogie. W apteczce koniecznie muszą się też znaleźć opatrunki i środki dezynfekujące.

  1. Kosmetyczne SOS

Latem warto odchudzić swoją kosmetyczkę i nie zabierać ze sobą całego arsenału kolorowych kosmetyków. Weźcie dobry krem z filtrem, którego będziecie używać zarówno na całe ciało jak i na twarz. Kolejnym niezbędnikiem będzie środek po opalaniu, kiedy krem z filtrem okaże się być za słaby, bądź zapomnicie go użyć. Doskonale sprawdzi się tutaj Thermi, żel pielęgnujący, który łagodzi podrażnienia słoneczne.

  1. Wielofunkcyjny smartphone

Na pewno musicie wziąć telefon komórkowy i ładowarkę. Dzisiejsze możliwości smartphonów są niewiarygodne. W mgnieniu oka narzędzie, które pierwotnie miało służyć to połączeń głosowych i smsów, zamienia się w kompas, mapę, aparat fotograficzny czy kamerę. Warto zabrać ze sobą power bank, który uratuje nasz telefon przed rozładowaniem.

  1. Dokumenty

Pamiętajcie o portfelu i dokumentach. Bezwzględnie należy zabrać ze sobą dowód osobisty, paszport (jeśli potrzebujemy go do przekroczenia granicy) oraz prawo jazdy. Nawet jeśli nie planujemy przemieszczać się autem, warto je wziąć na wszelki wypadek. Jeśli macie zamiar płacić gotówką to i tak weźcie na wszelki wypadek kartę kredytową (włóżcie do kieszonki w walizce) na wypadek, gdybyście stracili portfel.

Podziel się: