#liczysiękażdywłos
Supplement.

Kiedy warto brać suplementy?

Dlaczego suplementy diety nie działają? Czy faktycznie nie mają wpływu na nasz organizm? Wszystko zależy od tego jakie wybierzmy i zapoznamy się z przeciwskazaniami. Jest kilka suplementów, które zdecydowanie każdy powinien mieć w domowej apteczce.

Witamina słońca

Niedobór witaminy D może prowadzić do osłabienia całego organizmu, kości, odporności, ale także ryzyko chorób układu krążenia. Dzieje się tak za sprawą położenia geograficznego Polski. Kąt padania promieni słonecznych w naszej sferze, w miesiącach od września do kwietnia sprawia, że słońca jest zbyt mało, by nasza skóra mogła wyprodukować witaminę D sama. A letnie naładowanie promieniami słonecznymi wystarczy zaledwie na dwa-trzy miesiące. Dlatego warto suplementować tę witaminę i oszczędzić sobie gorszego samopoczucia.

Magnezowe problemy

W naszej kulturze często idziemy do kogoś „na kawkę”. Zdarza się, że wybierzemy się ze znajomymi wieczorem do pubu, gdzie pijemy alkohol. Wszystko to niestety prowadzi do wypłukiwania magnezu z organizmu. A jest on niezbędny do prawidłowego działania układu sercowo-naczyniowego naszego organizmu. Drganie powieki czy kołatanie serca może być objawem niedoboru magnezu, niekoniecznie groźnej choroby. Warto więc sięgnąć po preparaty z magnezem, które zawierają dzienną dawkę tego pierwiastka, polecaną do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

By piękną być

Tutaj także możemy o podaniu suplementacji zadecydować sami. Pękające paznokcie, wypadające włosy i sucha skóra to często wynik przesilenia jesiennego czy też wiosennego. Jednak jeśli zadziałamy, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, to prawdopodobnie zapobiegniemy dużym stratom urodowym. Oczywistym jest, że każda kobieta chce mieć piękne, długie paznokcie i gęste włosy. Dlatego warto sięgnąć po suplement diety, który wesprze je od wewnątrz. Doskonale sprawdzi się Dermena Complex, która pomaga zachować zdrowe i piękne włosy, skórę i paznokcie.

Podziel się: