#liczysiękażdywłos
Woman with problematic hair

Wcierki do włosów – jak się z nimi obchodzić?

Jesień to trudny czas dla naszych włosów. Elektryzowanie, o którym pisaliśmy poprzednio to mały problem w porównaniu z ich wypadaniem. W czasie przesilenia jesiennego jest to częsty problem, dlatego warto sięgnąć po kosmetyki, które w jakimś stopniu powstrzymają ten proces. Idealnie sprawdzą się w tym wypadku wcierki.

Co to takiego?

Wcierki to kosmetyki do włosów przypominające odżywkę, mające bardziej wodnistą konsystencję. Jest to też przykład pielęgnacji, której pomoże alkohol w składzie. Pomaga on wniknąć pozostałym składnikom w głąb skóry, co potęguje ich działanie. Jest to jednak opcja dla osób, które oprócz wypadania włosów nie zauważyły u siebie dodatkowych podrażnień skóry głowy, ponieważ niestety właściwości wysuszające alkoholu mogą ten stan pogorszyć.

Jak używać wcierek do włosów?

Istnieje kilka wskazówek, które sprawią, że wcierka faktycznie przyniesie efekty. będzie bardziej skuteczna. Najważniejsza w tym wypadku jest regularność stosowania. Jeśli będziemy robić to od czasu do czasu, to prawdopodobnie nie zobaczymy efektów. W związku z tym, że cała procedura trwa kilka minut, to regularność nie jest rzeczą nierealną. Jeśli już będziemy się tego trzymać i włączymy wcierkę do codziennej rutyny pielęgnacyjnej to jest duże prawdopodobieństwo, że zauważymy efekty. Jednak nie tak szybko jakbyśmy chciały. Dopiero po upływie miesiąca można się wziąć za analizę efektów. Jeśli już je zauważymy, to nie rezygnujmy z tego kosmetyku od razu, ponieważ im dłużej będziemy wcierki używać, tym dłużej będziemy cieszyć się mocnymi włosami.

Dermena ma aż dwa kosmetyki, które idealnie sprawdzą się w roli wcierki. Pierwszy to LOTION dermena®, preparat zamknięty w butelce z atomizerem, który pomaga rozpylić go na całej powierzchni skóry głowy. Kolejno należy go wmasować w skórę głowy i gotowe. Doskonałą alternatywą dla lotionu jest ŻEL dermena®, którego konsystencja jest bardziej gęsta. Można go nałożyć bezpośrednio na skórę głowy, ale także na dłonie i wmasować. Oba hamują wypadanie włosów oraz stymulują porost nowych. Ważnym elementem jest wspomniany masaż, ponieważ masując wprowadzamy produkt w głąb skóry, dzięki czemu działanie się zwiększa.

Takich wcierek można używać zarówno na włosy suche jak i mokre. Plusem tych produktów jest fakt, iż zostaje on na skórze głowy aż do czasu ich umycia. Dzięki czemu dajemy mu czas na działanie. Dodatkowo doskonale nawilżają i pielęgnują włosy.

Podziel się: