#liczysiękażdywłos
Dandruff Problem. Brunette Girl Looking At Hair Flakes In Mirror Standing In Bathroom. Panorama, Selective Focus

Wypadanie włosów jesienią

Wypadanie włosów jesienią to fizjologiczna norma, która dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zwykle tracisz około 50 włosów dziennie, jesienią możesz tracić nawet dwa razy więcej włosów. Jeśli jednak wypadanie włosów zamiast się zmniejszać, narasta, najwyższy czas pospieszyć włosom na ratunek. Na włosy ma wpływ pogoda – mróz i silne wiatry szkodzą włosom i skórze głowy. Najlepiej jesienią i zimą wiązać włosy przed wyjściem z domu i nosić czapkę. Ważne jest również cierpliwe szczotkowanie włosów. Przedstawiamy Wam kilka sposobów na prawidłową pielęgnację włosów jesienią.
  1. Zmień dietę– uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe, co drugi dzień zjadaj sporą ilość białka rybiego w różnej postaci, witaminy i owoce. Nie bój się mrożonek! Mają dużo wartości odżywczych.
  2. Skróć włosy– wystarczy obciąć chociaż 5 centymetrów. Wasze włosy Wam za to podziękują!
  3. Zmniejsz użycie suszarki– chodzi oczywiście o gorący nawiew. Chłodne i letnie powietrze nie niszczy włosów i możesz je suszyć w ten sposób codziennie. Jeśli chodzi o urządzenia prostująco-zakręcające postaraj się zmniejszyć ich użycie do minimum.
  4. Nawilżaj włosy– przed myciem włosów nałóż na nie nawilżającą maskę lub ulubiony olejek, postaraj się trzymać go na włosach około godziny. Po umyciu nałóż na długość włosów jedynie lekką odżywkę.
  5. Dbaj o skórę głowy– regularnie wykonuj delikatne peelingi skóry głowy, myj ją delikatnie bardzo łagodnymi preparatami i dbaj o jej nawilżenie. Jeśli masz problemy z przetłuszczaniem się skóry głowy, wtedy nie wykonuj masaży, nie spłukuj głowy gorącą wodą i nie zażywaj gorących kąpieli. Rozgrzana skóra poci się i tłuści.
  6. Wypróbuj szampon Dermena, który hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje odrastanie włosów.Dermena-szmpon
Podziel się: