#liczysiękażdywłos

WYPADANIE WŁOSÓW U MĘŻCZYZN

Wypadanie włosów, szczególnie, kiedy  prowadzi do łysienia bywa wśród mężczyzn tematem wstydliwym. Warto poznać przyczyny nadmiernego wypadania włosów, aby szybko zapobiegać nieprzyjemnym skutkom. PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW:
  1. Mężczyźni tracą włosy głównie na skutek łysienia androgenowego. Za wypadanie włosów odpowiadają męskie hormony płciowe – andogeny. To najczęstsza przyczyna łysienia, co gorsza, panowie nie mają na nią wpływu – jest ona dziedziczna.
  2. Wypadanie włosów może być również objawem towarzyszącym wielu chorobom przewlekłym. Bardzo ważne jest wykonywanie badań, ponieważ szybko wykryta choroba jest często prostsza w leczeniu.
  3. Na wypadanie włosów wpływ mogą mieć leki, które zażywamy. Kiedy tylko zauważymy problem – warto od razu skonsultować się z lekarzem i zastanowić się nad zmianą leków.
  4. Zła dieta i stres – te czynniki również są przyczyną łysienia. Niedobór białka, witaminy B12, a także żelaza może skutkować nadmierną utratą włosów. Dbając o włosy, dobrze jest dodać do diety łososia, który bogaty jest w witaminę B12, żelazo oraz jest źródłem białka. Nie można zapomnieć także o ciemnozielonych warzywach, które zawierają witaminę A i C – potrzebne do produkcji sebum oraz żelazo i wapń. Idealną przekąską miedzy posiłkami są orzechy – bogate w kwasy tłuszczowe, a także marchew – bogata w witaminę A. Do sałatek świetnie nadadzą się rośliny strączkowe, które zawierają białko, żelazo, cynk oraz biotynę.
  PORADY NA WYPADAJĄCE WŁOSY Istnieje coraz więcej sposobów, aby spowolnić proces łysienia u mężczyzn. Poczynając od odpowiedniej suplementacji, a także specjalistycznych szamponów, po zabiegi zapobiegające łysieniu.
  1. Używanie szamponów, które zapobiegną i będą leczyć pierwsze oznaki przerzedzenia włosów, zanim stan owłosienia się pogorszy. Dobrze jest zacząć stosować taką kurację już przy pierwszych oznakach łysienia.
  2. Stosowanie maseczek, które robić można w domu, na przykład tych z żółtka i oleju rycynowego lub drożdży, żółtek oraz oliwy z oliwek. Domowe sposoby również pomogą nam wzmocnić włosy.
  3. Pomocne będą również płukanki ziołowe, a także te ze skrzypu oraz pokrzywy, które pobudzą wzrost włosów.
  4. Dla panów w zaawansowanym stopniu łysienia, dla których jest ono problemem pomocna może okazać się transplantacja włosów. Przeszczep włosów musi zostać skonsultowany z lekarzem.
  5. Jeżeli chcemy skorzystać z suplementów diety, w ich skład powinny wchodzić witaminy: A, C, E, B5, B1, B2, B12. Witamina A pobudza mieszanki włosowe do wzrostu, odpowiada za odpowiednie nawilżenie włosów, a także za odpowiednią kondycję skóry głowy. Z kolei witamina C bierze udział w syntezie kolagenu i prawidłowym funkcjonowaniu cebulek włosa. Witamina E przyspiesza porost włosów, a witamina B5 pobudza komórki do wytwarzania kreatyny. Witaminy B1 i B2 uczestniczą w licznych procesach metabolicznych zachodzących w obrębie skóry głowy, co prowadzi do powstania energii, która umożliwia wzrost włosów. Dzięki witaminie B7 wytwarzane są silne i elastyczne wiązania spajające łodygę włosa na całej długości. Witamina B12 z kolei, przyspieszy regenerację włosów.
Zdrowe włosy to przede wszystkim odpowiednie odżywianie, suplementacja, a także redukcja stresu. Jeśli zauważone zostanie wypadanie włosów należy jak najszybciej działać. Tu na początek warto spróbować kurację specjalnymi dermokosmetykami, które hamują wypadanie włosów.         SONY DSC  
Podziel się: