#liczysiękażdywłos

ZORGANIZUJ SIĘ PODCZAS HOMEOFFICE

Dla wielu praca z domu to – nowość. Trudno odnaleźć się w odmienionej rzeczywistości, a tym ciężej o skupienie podczas home office. Jest kilka sposobów, które pomogą w efektywnej pracy.

Po pierwsze – najpierw praca, potem obowiązki domowe. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której to pranie, sprzątanie i zmywanie będzie priorytetem. Przede wszystkim w czasie pracy musisz wykonywać powierzone obowiązki.

Spisz wszystko co masz danego dnia do zrobienia i ustal najważniejsze zadania. Następnie odznaczaj te wykonane. Mała rzecz, a zobaczysz jak wiele ułatwi. Co więcej – kurcząca się liczba obowiązków będzie wywoływać coraz większy uśmiech na Twojej twarzy 😊

Nie pozwól, by telefon stał się Twoim wrogiem, który przyczyni się do zmniejszonej produktywności. Czy w biurze możesz pozwolić sobie na ciągłe zerkanie na ekran? Raczej nie! W domu tak samo, w końcu to godziny, kiedy musisz wypełnić swoje obowiązki. Facebook, wiadomości, czy telefony do przyjaciółki – zrób to w przerwie – są nawet wskazane. Na chwilę oderwij oczy od komputera, ale najlepiej jednak zrobić kilka przysiadów, czy skłonów, niż chwytać za smartfona 😊 Swoich domowników również dobrze jest uprzedzić, że przez najbliższe 8 godzin jesteś w pracy, więc niektóre sprawy muszą poczekać.

Niektórym zdecydowanie pomoże przebranie się z piżamy w strój, który założylibyśmy do swojego miejsca pracy. Oczywiście – nie musi być to nic oficjalnego, ale jeśli dzięki temu lepiej będzie się pracować – czemu nie… Paniom w lepszym samopoczuciu pomóc może nawet lekkie podmalowanie 😊 Jednak jest to kwestia dyskusyjna, ponieważ niektórzy zdecydowanie lepiej czują się w dresie.

Bardzo ważne jest zorganizowanie w domu miejsca do pracy, tak by nasz mózg skojarzył tę przestrzeń z trybem pracy. Nie musi to być specjalne biurko, wystarczy stół w kuchni lub salonie, gdzie postawimy komputer i będziemy mieli miejsce na rozłożenie potrzebnych dokumentów czy notatek. Ważne jest również to, jak i gdzie siedzimy. Pracując z domu często zapominamy, że potrzebna jest zbawienna dla naszego kręgosłupa i samopoczucia ergonomia. Choć praca na kanapie z laptopem na kolanach może wydawać  się fajną opcją, to na dłuższą metę z pewnością nabawimy się bólu pleców, a nawet może to nam przysporzyć problemów zdrowotnych z kręgosłupem. Pamiętaj by ustawić monitor komputera czy laptop na wysokości wzroku dzięki czemu unikniemy przeciążenia odcinka szyjnego kręgosłupa. W warunkach domowych możemy laptopa postawić na kilku książkach czy pudełku oraz korzystać z zewnętrznej klawiatury i myszki J.

Kiedy mamy już odpowiednie warunki do pracy możemy zaczynać, miłego home office 😉

 
Podziel się: