#liczysiękażdywłos

Co zrobić, by włosy rosły szybciej?

Włosy zarówno kobiet jak i mężczyzn stanowią ważną część wyglądu. Każdy marzy o bujnej czuprynie i pięknej stylizacji. Jednak czasami fryzjerzy zamiast podciąć włosy o centymetr, pozbawiają nas połowy ich długości. Zamiast rozpaczać, warto zastosować kilka trików, które nieco przyspieszą ten mozolny proces.

Dieta

Oczywiście, by włosy rosły silne i długie ważna jest odpowiednia dieta, która wzmocni je od wewnątrz. Najważniejszym punktem jest odpowiednia ilość żelaza w organizmie. Dziennie mężczyźni powinni organizmowi dostarczyć 8 mg, a kobiety 18. Różnica wynika z faktu, iż kobiety podczas miesiączki tracą dużo żelaza wraz z krwią. A braki należy uzupełniać. Można oczywiście sięgnąć po żelazo w tabletkach, ale lepiej dostarczyć go sobie w klasycznych posiłkach. Dużo żelaza mają jajka, zielone warzywa, zwłaszcza strączkowe i oczywiście mięso. Dodatkowo dużą rolę w całym procesie odgrywa witamina C, która jest odpowiedzialna za główny budulec włosa – kolagen. Dużo witaminy C znajduje się w owocach takich jak kiwi czy mango, ale także w łososiu.

Domowe sposoby kontra gotowe rozwiązania

Najpopularniejszym sposobem na przyspieszenie porostu włosów są wcierki. Są to najczęściej mieszanki zaparzonych ziół, które wcierane w skórę głowy stymulują włosy do wzrostu. Popularna jest kozieradka, która daje zauważalne efekty, jednak musimy pogodzić się z tym, że po jej użyciu włosy będą pachnieć jak… rosół. Warto wybierać wcierki nieolejowe, które nie obciążą słabych włosów i nie sprawią, że będą się przetłuszczać. Można też zastosować LOTION dermena®, który nie pozostawia tłustego filmu na włosach, a doskonale stymuluje ich porost i chroni przed ich wypadaniem.

Medycyna naturalna kontra zabiegi

Zwolennicy metody naturalnej mogą skorzystać z napojów drożdżowych. Przygotowuje się je w następujący sposób: półtorej kostki rozdrobionych drożdży spożywczych należy włożyć do kubka i zalać wrzątkiem lub gorącym mlekiem. Zamieszać i wypić. Proces ten powtarzać trzeba codziennie. Nie jest to pyszny koktajl, ale oprócz wzmocnienia włosów, sprawi, że silniejsze będą też paznokcie. Nie trzeba się jednak „katować” takimi napojami, by uzyskać podobny efekt przy pomocy suplementów. Dermena® COMPLEX to tabletki, które zapewniają nam cały zestaw witamin i minerałów, w tym biotynę, które wzmacniają włosy od wewnątrz.

Włosy mocne, to włosy długie. Warto też pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, ponieważ wysuszone same będą się łamać i dawać złudzenie, iż włosy przestały rosnąć.

Podziel się: