#liczysiękażdywłos
Mature men is worried about hair loss

SIWE WŁOSY? RATUNKU! JAK SPOWOLNIĆ PROCES SIWIENIA WŁOSÓW?

Siwiejące włosy bez wątpienia dodają nam lat. Włosy, które tracą swój pigment, wymagają od nas szczególnej troski, która obejmuje działanie na wielu frontach. Dowiedz się, dlaczego włosy siwieją i jak skutecznie spowolnić procesy siwienia włosów. Dlaczego włosy siwieją?

Główną przyczyną pojawiania się siwych włosów jest najzwyczajniej starzejący się organizm oraz uwarunkowania genetyczne. Siwienie włosów dotyczy w takim samym stopniu kobiet i mężczyzn, jednak pojawienie się siwych kosmków jest kwestią bardzo indywidualną. Siwe włosy zaczynają rosnąć, gdy komórki obecne w cebulkach włosów, zwane melanocytami, po prostu zaczynają zanikać z biegiem czasu. Napigmentowanie włosów staje się wówczas naturalnie niemożliwe, a my zaczynamy siwieć. Oczywiście mówiąc o siwieniu włosów mamy na myśli dłuższy proces, który rozłożony jest na wiele miesięcy, a nawet lat.

Siwienie włosów a stres

Nie podlega wątpliwości, że stres ma ogromne znaczenie – nie tylko w kontekście naszych włosów, ale również całego ciała. Jeśli jesteśmy często zdenerwowani, a stan ten ma charakter chroniczny, komórki w cebulkach włosów, odpowiedzialne za ich naturalny kolor, zostają uszkodzone. Nierzadko proces siwienia włosów zostaje wtedy przyspieszony, a sam stres może powodować dodatkowe nadmierne wypadanie włosów. Niebezpieczny dla naszego organizmu jest także tzw. stres oksydacyjny, który polega na zachwianiu równowagi między złymi wolnymi rodnikami w naszym organizmie, a dobrymi przeciwutleniaczami.

Siwienie włosów a odżywianie i lifestyle

Na siwienie włosów oddziałuje również styl naszego odżywiania i życia. Nadużywanie alkoholu i palenie papierosów to jedne z głównych czynników rozpoczynających ten proces, na które mamy osobisty wpływ. Niekorzystne dla naszych włosów jest ponadto stosowanie diety bogatej w nadmiernie przetworzone produkty. Planowanie zdrowego menu pozwala na redukcję stresu oksydacyjnego, co powoduje, że w naszym ciele jest mniej wolnych rodników, a my po prostu wolniej się starzejemy. Aby wesprzeć ten proces, powinniśmy postawić przede wszystkim na produkty pochodzenia naturalnego, które obfitują w przeciwutleniacze, kwasy omega-3, żelazo, magnez, cynk, wapń, krzem oraz witaminy z grupy B. Wymienione składniki odżywcze można znaleźć m.in. w warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych, rybach, chudym mięsie z chowu ekologicznego czy wysokiej jakości olejach i oliwach.

Produkty spowalniające siwienie włosów

Spowolnienie siwienia włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest również możliwe dzięki specjalistycznej pielęgnacji do włosów (np. dermena® GREY). Szampon ten przyciemnia kolor włosów, a dodatkowo hamuje ich wypadanie. Dzięki unikalnej molekule REGEN7, naturalna gęstość włosów zostaje przywrócona, a ich cebulki stymulowane są lepszego odrostu już po 4 miesiącach regularnego stosowania.