#liczysiękażdywłos

WIOSENNE WYPADANIE WŁOSÓW – CO ZROBIĆ

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Gęste, lśniące i błyszczące włosy są jednym z elementów, który decyduje o naszej atrakcyjności i dobrym wyglądzie. Zadbane i dobrze ułożone potrafią dodać nam uroku. Kiedy pojawia się problem z utratą włosów – czujemy dyskomfort, a także stres związany z nieznajomością przyczyny – a tych może być wiele. Po zimie nasze włosy są osłabione – potrzebują natychmiastowej kuracji, która pomoże w walce z wypadaniem. Bardzo ważna jest tu zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały oraz odpowiednie kosmetyki. Podczas codziennej pielęgnacji musimy sięgnąć po produkty, które zahamują wypadanie włosów, ale także stymulują ich odrastanie. Tak właśnie działa seria dermena® hair care. Jest to innowacyjna, oparta o molekułę REGEN7, specjalistyczna linia preparatów kompleksowo podchodzących do problemu osłabionych i nadmiernie wypadających włosów.

Przyczyny wypadania włosów wiosną

Przyczyn wypadania włosów, szczególnie po okresie zimowym, może być wiele. Na pewno duży wpływ miał mróz, który uszkodził mieszki włosów. Dodatkowo suche powietrze w pomieszczeniach przesuszyło i sprawiło, iż włosy stały się łamliwe i szorstkie. Co więcej w okresie jesienno – zimowym, w związku z ograniczeniami dostępu do świeżych owoców oraz warzyw, a także mniejszą stycznością ze słońcem dostarczamy organizmowi, zdecydowanie, mniejsze ilości witamin. To prowadzić może do ich niedoborów, a co za tym idzie nasze włosy również są osłabione i zaczynają nadmiernie wypadać. Czy zimą nosisz czapki? Jeśli NIE – to błąd! W mroźne dni powinniśmy nosić czapki, aby nie doprowadzić do odmrożenia skóry głowy, a co za tym idzie zniszczyć cebulki włosowe. Zbyt częste upinanie włosów w kucyka lub koka może także przyczynić się do zaniku mieszków włosowych. W miarę możliwości starajcie się wybierać luźniejsze upięcia – jak warkocz. Dodatkowo, panie, które często używają wysokiej temperatury do stylizacji włosów również zauważyć mogą nadmierne ich wypadanie. Mamy tu na myśli prostowanie, suszenie oraz kręcenie. Wiemy, że każda marzy o olśniewającej fryzurze, ale wszystko z umiarem! Liczy się każdy włos 🙂    

Stres – nasz wróg

Stres zaburza gospodarkę hormonalną organizmu, co z kolei wpływa na zmiany w cyklu życia włosów. Rozregulowane przez stres nadnercza znacząco wzmagają produkcję androgenów i zaburzają funkcjonowanie cebulek włosowych u osób genetyczne predysponowanych. Niestety, im więcej stresu – tym gorszy stan naszych włosów. Stopniowo je osłabia, a także sprawia, iż jest ich coraz mniej. Podczas obecnej sytuacji – pandemii w Polsce – zapewne wiele osób zauważa u siebie te nieprzyjemne skutki. Zamartwiamy się o swoich bliskich, a także o przyszłość w pracy i swoją płynność finansową. Oczywiście, ciężko wyeliminować całkowicie stres z naszego życia. Jednak – starajmy się myśleć pozytywnie, a nasze zdrowie i włosy, na pewno nam podziękują. Pamiętajmy, o odpowiedniej diecie, które pozwoli zminimalizować skutki stresu.

Odpowiednia dieta  – to już sukces

Dostarczanie organizmowi witamin i mikroelementów, a co za tym idzie stosowanie urozmaiconej diety pomoże nam zachować zdrowe włosy. Witaminy A, C, E i z grupy B są niezbędne w spożywanych posiłkach. Warto wiedzieć, co należy jeść, aby zminimalizować wypadanie włosów. Dlatego nie zapominajmy o warzywach i owocach, produktach mlecznych, jakach oraz orzechach i ziarnach. Bogatym źródłem mikro i  makroelementów jest gorzka czekolada, orzeszki ziemne, wołowina, kakao, nasiona słonecznika, kasza gryczana, płatki owsiane. Jak widzicie, nasze włosy potrzebują wielu witamin, które pomogą w walce z wypadaniem. Warto urozmaicać posiłki, aby każdego dnia dostarczać inne, niezbędne dla naszego organizmu składniki. Odpowiednia dieta to już połowa sukcesu!    

Dermena i problem nadmiernego wypadania włosów mija

Znamy już przyczyny wypadania włosów, wiemy co należy jeść, jednak do pełnego sukcesu musimy dodać jeszcze odpowiednią pielęgnację. Z pomocą przychodzi marka dermena®, która w swojej ofercie posiada specjalistyczny SZAMPON dermena®, przeznaczony dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Dodatkowo regeneruje i wzmacnia włosy, a co więcej łagodzi podrażnienia skóry. Wszystko za sprawą substancji pochodzenia witaminowego – Molekuły Regen 7. Jest to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień i korzystnie wpływa na naskórek. Regeneruje, a także utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji. Bardzo ważne – poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy. Co więcej – wydłuża cykl życia włosa oraz stymuluje proces odrastania włosów. Molekuła Regen 7 nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę. Produkt od dermeny® przede wszystkim pomoże w walce z wypadającymi nadmiernie włosami. Co ważne – stymuluje odrastanie włosów, a także wzmacnia i regeneruje je. Wygładzi powierzchnię włosów praz sprawi, iż odzyskają upragnioną miękkość.

A efekty kuracji? – sprawdziliśmy to

Dla konsumenta – bardzo ważna jest skuteczność produktu. W tym przypadku została potwierdzona w badaniach dermatologicznych. Regularne stosowanie szamponu dermena® przez okres 6 miesięcy:
  • hamuje wypadanie włosów u 89% badanych,
  • stymuluje odrastanie włosów u 93% badanych,
  • wzmacnia i regeneruje włosy u 96% badanych,
  • zmniejsza łamliwość włosów u 96% badanych,
  • zmniejsza skłonność do rozdwajania końcówek u 90% badanych,
  • chroni włosy przed wysuszeniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych u 93% badanych,
  • sprawia, że włosy odzyskują miękkość u 93% badanych,
  • wygładza powierzchnię włosa u 96% badanych.
Pożegnaliśmy czapki, czas przywitać piękne i zadbane włosy. Jeśli chcesz zapomnieć o problemie wypadania włosów musisz pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze – odpowiednia dieta i suplementacja. Pamiętaj także, że stres to nasz wróg. Zwróć uwagę na skład produktów, które stosujesz podczas codziennej pielęgnacji włosów. Spróbuj kuracji z dermeną®, a efekty na pewno Cię zaskoczą! W końcu Twoje włosy przy czesaniu nie będą spadały na podłogę! Z dermeną® Twoje włosy będą mocne, odżywione i lśniące. W końcu liczy się każdy włos!   <p style=”text-align: left;”>
    </p>