#liczysiękażdywłos
Attractive happy confident young man standing in front of the bathroom mirror, taking a selfie

JAK PRZYWRÓCIĆ WŁOSOM U MĘŻCZYZN NATURALNĄ GĘSTOŚĆ I OBJĘTOŚĆ?

Gęste i grube włosy to nie tylko marzenie kobiet. Również mężczyźni borykają się z cienkimi, wypadającymi włosami. Sposobem na gęste włosy jest odpowiednia pielęgnacja, zmiana stylu życia oraz specjalistyczne kuracje, które pozwalają m.in. pierwsze objawy łysienia typu męskiego.

Dlaczego włosy u mężczyzn tracą swoją gęstość?

Przerzedzanie się i utrata gęstości włosów u mężczyzn, w tym powstawanie zakoli, zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Najczęstszą przyczyną łysienia u mężczyzn jest łysienie androgenowe, które dotyka ponad 90% panów, gdzie za stan włosów odpowiadają męskie hormony – androgenty, do których należy m.in. testosteron. Łysienie tego typu nie zależy od wieku. Zdarza się, że utrata gęstości męskich włosów następuje już w 20 roku życia, po czym z roku na rok postępuje. Niestety niebagatelny wpływ na jakość włosów u mężczyzn ma również styl życia. Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu nie ułatwia utrzymania ich gęstości i naturalnej objętości. Podobnie dzieje się, gdy mamy do czynienia z nieprawidłowo zbilansowaną dietą czy chociażby nadmierną suplementacją zwiększającą masę mięśniową, która może pogarszać stan włosów. Włosy wypadają również wskutek chronicznego stresu.

Zbilansowana dieta

Jak sprawić by męskie włosy były gęstsze? Tylko dieta bogata konkretne minerały i składniki odżywcze jest w stanie zapewnić włosom odpowiedni wzrost. Męskim włosom nie służy m.in. niedobór żelaza. Objętość włosów u mężczyzn zapewniają witamina A, E, B6, miedź, krzem oraz kwasy omega-3. Można je znaleźć m.in. w świeżych warzywach i owocach, pieczywie pełnoziarnistym, rybach morskich. Bardzo ważne w codziennej diecie są również produkty zbożowe, nabiał, jaja oraz nasiona – słonecznik, pestki dyni, siemię laniane czy np. nasiona chia. Sprzymierzeńcem w walce z wypadającymi włosami jest również odpowiednia suplementacja z biotyną, cynkiem i selenem, która pomaga zachować zdrowe włosy (np. dermena® complex).

Profesjonalne kuracje dla męskich włosów

Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn hamują specjalistyczne kuracje w ampułkach, np. dermena® MEN, która zawiera aktywną molekułę REGEN7, stymulującą odrastanie włosów. Wskazaniami do stosowania są tu pierwsze objawy łysienia typu męskiego, przerzedzanie się włosów, powstawanie zakoli, którym towarzyszy przetłuszczanie włosów lub podrażnienia skóry głowy. Kurację w ampułkach planujemy na 2-3 miesiące, co najmniej dwa razy w roku. Preparat dermena® MEN w ampułkach stosuje się rano i wieczorem na skórę głowy, wykonując jednoczesny mikromasaż. Zabieg, w połączeniu z codzienną pielęgnacją szamponem i lotionem dermena® MEN, hamuje wypadanie włosów, stymuluje mieszki włosowe do prawidłowej pracy, zapobiega przetłuszczaniu się włosów i działa regenerująco na skórę głowy.